Englesko prvenstvo:Remi Evertona i Newcastlea u posljednjem susretu 4. kola

Foto

Sport
0

Tekst

U posljednjem susretu 4. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton i Newcastle United su igrali 2-2 (1-0). Domaće je u vodstvo doveo Leighton Baines (15), na 1-1 izjednačio je Demba Ba (49), novo vodstvo Evertonu donio je Victor Anichebe (88), a konačnih 2-2 svojim je drugim pogotkom postavio Ba (90). U drugom poluvremenu suci nisu priznali dva potpuno regularna pogotka Evertona, prvog zbog nepostojećeg zaleđa, a drugi put nisu vidjeli kako je lopta cijelim svojim obujmom prešla gol-liniju.

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić igrao je za Everton do 44. minute kada je morao izaći zbog ozljede koljena. Jelavić se ozlijedio već u drugoj minuti dvoboja kada je uklizao na jednu odbijenu loptu i pritom koljenom udario u vratnicu, ali je ostao na travnjaku gotovo do kraja prvog poluvremena. Nažalost, bol je bila prejaka, te je morao izaći iz igre.

Everton je ovim bodom stigao na sedmo mjesto sa sedam bodova, dok je Newcastle 11. sa pet. U vodstvu je Chelsea sa 10 bodova ispred Manchester Uniteda koji ima 9, a slijede Arsenal i Manchester City sa po 8.