IZJEDNAČENO NA MARAKANI Hrvatska se probudila u drugom poluvremenu

Foto

Sport
0

Tekst

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras u Beogradu protiv Srbije igra kvalifikacijsku utakmicu za SP koji se sljedeće godine igra u Brazilu. Tri kola prije kraja kvalifikacija naši se nalaze na drugom mjestu u skupini, odmah iza Belgije.

20:00 Igrači hrvatske nogometne reprezentacije stigli su na stadion Crvene zvezde gdje ih je dočekao golemi transparent Vukovar na ćirilici. Transparent je postavljen tako da će biti uočljiv u TV prijenosu. Naši igrači stigli su sat i pol prije utakmice, a hrvatsku delegaciju pratila je brojno policijsko osiguranje. Oko stadiona neke ulice bile su zatvorene za promet.
Poznati su sastavi, Hrvatska će istrčati u sljedećoj postavi: Pletikosa – Srna, Ćorluka, Šimunić, Lovren – Vukojević, Modrić – Rakitić, Eduardo, Olić – Mandžukić.

Srbija: Stojković - Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov - Matić, Fejsa, Tošić, Marković - Đuričić, Mitrović

20:51 Utakmica je počela sa šest minuta zakašnjenja. Naša je himna, kao što je bilo i očekivano, izviždana tako da se uopće nije čula.

20:59 Prvi korner za Srbiju. Stativa! Kakva sreća za Hrvatsku! Lazar Marković pogodio je stativu. Srbi su izveli korner kratko po travi, jedan igrač pustio je loptu, ona je došla do Markovića koji nije pogodio.

21:01 Ne može se reći da možemo biti zadovoljni s prvih deset minuta igranja. Hrvatska ima poteškoća sa zadržavanjem lopte u svojim nogama, Srbi su zasad bolji. Imali su priliku kada su pogodili stativu. Olić igra na desnom krilu, skroz lijevo je Rakitić, dok Eduardo igra u sredini travnjaka. Modrić se zasad ne vidi.

21:08 Srbi su jako agresivni na početku, Vatreni teško mogu spojiti nekoliko dodavanja.

21:16 Ivanović je pokušao udarcem s 20 metara, lopta je otišla preko gola. Igor Štimac poslao je Matea Kovačića i Ivana Perišića na zagrijavanje.

21:20 Prvi pokušaj Hrvatske. Pola sata trebalo nam je da napravimo kakvu takvu šansu. Darijo Srna prošao je po desnoj strani i odlično ubacio. Ivica Olić pucao je glavom, ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla paralelno s gol-linijom.

21:31 Zaigrali smo nešto bolje, vatreni su preuzeli kontrolu a pritisak Srba s početka utakmice je posustao. Stojković na golu Srbije nije imao niti jednu intervenciju, a Hrvatska još nije zapucala u okvir gola.

21:39 Poluvrijeme

Prvo poluvrijeme na Marakani je gotovo. Ni Srbija ni Hrvatska nisu ostvarile zgoditak. U prvom poluvremenu spasili su nas stativa i Pletikosa. Hrvatska je bila neuvjerljiva, igra je bila blijeda a predstava loša. Plan Štimca nije uspio. Hrvatska niti jednom nije zapucala u okvir gola, niti je stvorila ijednu opasnu šansu ispred gola Srbije. Štimac će morati nešto mijenjati.

21: 50 Pčelo je drugo poluvrijeme. Zanimljivo je da Štimac nije ništa mijenjao, iako nam je igra u prvom poluvremenu bila bezidejna,

22:01 Srbija je igru započela vrlo agresivno. Ćorluka je ostao na podu.

22:03 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!
Mario Mandžukić! Hrvatska vodi 1-0 u Beogradu. Darijo Srna fantastično je ukrao loptu i odlično dao loptu iza obrane Srbije. Mandžukić je utrčao u pravo vrijeme i išao jedan na jedan s golmanom domaćih. Nije se napadač Bayerna uplašio i mirno je u bliži kut zabio za vodstvo Hrvatske.

22:06 Umjesto Ivice Olića ulazi Ivan Perišić. Kod Srbije dvije izmjene. Ušli su Sulejmani i Tadić umjesto Tošića i Đuričića.

22:19 GOL! Preko Mitrovića Srbija je zabila za 1-1. I to nakon što su dobili slobodan udarac jer je Ivanović Lovrenu gurnuo loptu kroz noge, a ovaj ga je srušio. Slobodan udarac izveo je Sulejmani, a glavom je loptu u gol zabio Mitrović, nadkočivši Ćorluku. Bili smo u prednosti samo 13 minuta.

22:25 Srbija će 15 minuta igrati s igračem manje! Matić je napravio glup prekršaj za žuti karton, to mu je bio drugi žuti i mora u svlačionicu. Ovo bi mogla biti velika šansa za Hrvatsku.

22:26 Odmah mijenja Štimac. Jelavić je u igri, Rakitić izlazi.

22:32 Šimunić je dobio crveni karton.

22:34 Pletikosa sjajno brani! Centaršut s lijeve strane, Mitrović opet sjajno skače, ali Stipe Pletikosa hvata loptu.

22:37 Darijo Srna zaradio je žuti karton jer je srušio Kolarova u opasnoj zoni. Srbija nam stvara probleme. Šimunić i Srna neće igrati u utakmici protiv Belgije.

22:41 Četiri minute sudačke nadoknade.

22:45 Gotova je utkamica. HRvatska je protiv Srbije na beogradskoj Marakani odigrala 1 - 1 i time osigurala dodatne kvalifikacije za SP 2014. godine. U 53. je minuti zabio Mandžukić. Mitrović je izjednačio 13 minuta kasnije.  Hrvatska je ovim bodom uništila i teoretske šanse Srbije za drugim mjestom.