Serena Williams obranila naslov na WTA Stanford turniru

Foto

Sport
0

Tekst

Američka tenisačica Serena Williams, koja je prošli tjedan osvojila svoj peti naslov u Wimbledon, nastavila je sjajan niz i ovu nedjelju obranivši naslov na WTA turniru u Stanfordu (Californie) nakon što je u finalu pobijedila sunarodnjakinju dvadesetogodišnju Coco Vandeweghe rezultatom 7-5, 6-3.

Favoritkinja Serena Williams u prvom je setu imala problema sa Vandeweghe, koja je na WTA ljestvici 120. tenisačica svijeta. Zahvaljujući dobrom servisu Vandeweghe je vodila 5-3 nakon 30 minuta igre, ali je Serena Williams ipak uspjela sačuvati set loptu i doći do rezultata 5-4.

Izjednačivši na 5-5, Williams je zahvaljujući iskustvu i jakom servisu dobila prvi set 7-5 da bi u drugom potpuno preuzela kontrolu.

Vandeweghe se plasirala u prvo finale na WTA turniru pobijedivši Belgijanku Yaninu Wickmayer, petu nositeljicu u tri seta 6-2, 3-6, 6-2.

Ovo je za Serenu Williams 43 osvojeni WTA turnir u karijeri. (Hina)