E diel, tetor 21, 2018
Nuk ka lumturi më të madhe në jetë se sa për të ndihmuar ata që janë në nevojë, tha sot në Zaprešić Zagrebit Milan Bandiç Kryetari klinikave fjalës së hapjes poliklinikës. Unë jam i kënaqur që ofruesi ynë kryesor i çrregullimeve të dëgjimit që nga viti ...
Në një konferencë shtypi në frontin e Shërbimit Kombëtar të Motit njoftoi koncert në Lisinski Simeonit. Koncert me kryetarin e Komunës së Zagrebit Milan Bandiç shpallur dhe muzikantë Sima Jovanovac, Rajko Suhodolčan, Marina Tomasevic, dhe MSHP Starotopoljani dhe përfaqësuesve të komunitetit amatorësh folklorike ...
Kjo është një nga investimet më të mëdha të trafikut në vitet e fundit 50, 200 vlera-rastësishëm milion, të cilat Zagrebi do të merrni një nga rrugët më të bukura, të cilat do të lehtësojnë lidhjen në aeroport, komentoi kryebashkiakun Milan Bandiç 7. Mund te ...
Nga 18. në 21. Tetor në Panairin e Zagrebit do të mbahet Panairi i Ushqimit dhe Jetesa e Mirë dhe Ditët e Gjuetisë dhe Peshkimit, në konferencën e sotme për shtyp u shpallën: Zëvendës Kryetari i Qytetit të Zagrebit Doc.dr.sc. Olivera Majic, drejtor i Panairit të Zagrebit, Dina ...

Tie Festival Open

Me rastin e Ditës Botërore të lidhjeve, Zëvendës Kryetari i Bashkisë Jelena Paviçiç Vukicevic ka hapur në lidhje me Festival Square, e cila është organizuar nga Academia Cravatica. Festivali i këtij viti do të zhvillohet në 20. Tetor, dhe programi përcakton kravatë kravatë ...
Në një portal të përbashkët bashkëpunimi për gastronomisë dhe turizmit Menu.hr dhe Wine Bar Bornstein në Kaptol kaluar të martën filloi një seri seminaresh verës me qëllim të prezantimit dhe provë e verërave vendase dhe të huaja, çiftëzohet me snacks gjobë nga Bornstein ...
Për të katërtin vit me radhë, falë entuziazmit të Jelena Bulum, entuziastë film dhe dashamirët e verës vijnë në e tyre në punishte vere Bornstein ku një gotë të verërave të zgjedhura me kujdes dhe kafshon shijshme kujtojnë filma themed. Verë dhe Kino ofrojnë përvojë 3 në çmim ...
Gjetja e vjetra, varietetet pothuajse shuar dhe rivitalizimi i tyre është një trend global me qëllim primar të zbuluar të reja, shije shpesh mahnitëse që sjellë siklet buds shije të mësuar të gjitha uniformë, odors pothuajse bezdisshëm dhe shijet në verëra që janë të ofruara në ...

Bandiç në Bruksel

Me ftesë të kryetarit të Brukselit, kryetari i bashkisë Milan Bandiç, Philippe Close, mori pjesë sot në 7. takimi i kryetarëve të qyteteve të mëdha të Bashkimit Evropian dhe Komisionit Evropian. Temat kryesore të këtij takimi janë Agjenda Evropiane dhe Politika e Kohezionit. Në fjalimin e tij përshëndetës, kryetari i bashkisë ...
Në Festivalin e Burgerit të Zagrebit këtë vit, është e mundur të provoni më shumë se 70 burgers të ndryshëm të prodhuara nga zotërinj edhe Burger 18 nga Zagrebi, Pula dhe Split. Festivali përfundon të dielën, 23.9. kështu që ju ende keni kohë të mjaftueshme për të shkuar në Strossmayer ...
Kryetari i Bashkisë Milan Bandiç priti në Pallatin Dverce të atletikës dhe atletëve të sportit në 2018. arritën rezultate të jashtëzakonshme në arenat sportive në të gjithë Evropën dhe në botë. Ne shpresojmë që ju kur të arrini rezultatet më të mira dhe të promovoni Zagrebin dhe ...
Në Parkun Maksimir, nënkryetari i Qytetit të Zagrebit Jelena Pavičić Vukičević hapi 15. Rënia Maksimir së, një ngjarje ndërkombëtare për të moshuarit, dhe është mbajtur nën patronazhin e kryetarit të komunës së Zagrebit, Bashkimi Zagreb e sportive rekreative Sportit për të gjithë dhe ...
Zagreb njësi kompania AD Plastik, prodhuesi më i madh kroat i pjesëve plastike për industrinë e automobilave në Evropë punëson punuar mbi të punësuarit 3 000, sot është Jankomiru vizituar kryebashkiaku i Zagrebit Milan Bandiç dhe bashkëpunëtorët e tij. Kompania AD Plastik dëshmon se ...
Në frontin e ndërtesës kryesore të Klinikës për psikiatri Vrapče dje vënë në punë restauruar burim, dhe që është i njohur për dashurinë e tij për ta, duke i liruar të ujit në ajër me pacientët dhe stafin e këtij spitali veçanërisht tronditur Milanin Bandić- Drejtorin e Qeverisë ...
Kërkoj falje për atë pjesë të deklaratës sime që mund të keqkuptoheshin dhe që mund të mallkoheshin dhe të ofendoheshin nga saktësia. Më vjen keq që ai nuk e kuptonte atë për altruizmin tim por disa paqartësi ...
Bar tretë në Zagreb, e cila lidh të njëjtin slogan dhe u hap zyrtarisht të shtunën në Veslacka 17, në ndërtesën e re duket si një anije luksoze për një dalje në det Karaibe që ngeci në rërë pranë Hendrix urës në Sava. Prandaj pronari ka vendosur ...
Qyteti i Zagrebit dhe Qendrën Inovacionit Zagreb ju ftojmë - regjistroheni në programin predakceleracijski Startup fabrikë dhe sigurohuni mentorëve që arsimi intensive, të klasit botëror, infrastrukturën stimuluese dhe rrjeteve dhe pjesëmarrjen në konferencën e Zagrebit Connect startup. Pesë fillesat më të mira ...
Megjithëse vera ka mbaruar, punët e verës rreth qytetit po vazhdojnë ende. Kryebashkiaku Milan Bandić u takua me ta dhe u tha gazetarëve të mbledhur kur ata duhet të bëheshin. Përveç nëse afatet kalojnë përsëri ... Radnička cesta Brenda rikonstruksionit të plotë të Radnička ...
8 u mbajt dje në ndërtesën e administratës së qytetit. seancën e Këshillit Ekonomik dhe Social mbi përdorimin e fondeve nga Fondet Europiane në periudhën që Kroacia i bashkohet Bashkimit Evropian 1. Korrik 2013, tek 30. Gusht 2018. Në një njoftim për shtyp pas një sesioni ...
Të fillojë ndërtimin e "monument të atdheut" në Stjepan Radic Sheshin vlefshme 21 milion pritet në pranverë, tha të martën në një konferencë shtypi në lëndinë mes ndërtesës së Administratës Zagreb Qytetit dhe Vatroslav Lisinski Concert Hall, ku të ...
Kampion olimpik i Ryan Crouser në Riga Ryan Crouser fitoi 22.09 4 të hënën me një kapelë XNUMX metra. Përkujtimi i Gjonit Ivançiç, i mbajtur në kopshtin botanik pranë burimeve të Zagrebit. Kampioni i ri botëror Zelanda e Re Tom Walsh fiton ...
Për shkak të rindërtimit të rotorit Remetinec, nga e hëna 6. Në gusht, tramvajet ndalet mes Ura Savo dhe Sopot, dhe linja e shkëlqyer e autobusëve 607 (Savski most - Sopot - Savski most) është futur. Linja e autobusit 607 do të transportohet nga: Savski most (parking ...
Në klubin tonë është gjithmonë një atmosferë e mirë dhe nuk ka grindje. Shpesh dikush sjell disa ëmbëlsira, kështu që ne dëshirojmë të vijmë në takime dhe përfaqësues të klubeve të tjera të kuvendit. Disa njerëz duan të qëndrojnë me ne - është cinikë ...
Në ditën e parë të shkollës, kryebashkiaku Milan Bandiç dërgoi gjithashtu një mesazh përkujtimor për të gjithë qytetarët; dhe ata që nuk kanë të drejtën për të votuar në votime, pushimet e të cilave kanë përfunduar me prindërit e tyre dhe Zagrepans të tjerë të cilët kanë përdorur të drejtën e tyre për të zgjedhur ...
fillim i ri, të njëjtën shije - mesazhi është i kompanisë CEO K birrës Tine ventilator Grladinović (një kompani në pronësi nga Birraria e Zagrebit), që nga fillimi i këtij viti, pronari i ri i markës Vukovarit birrës së me të cilën ai hapi një, strukturë të re moderne në të biznesit dhe inovacionit qendër BIC Vukovar me të planifikuara ...
Purger pas gjyshen - Dejan kuzhinier Markus - nja dy vjet, zëvendësoi pozitë menaxheriale në rrugët e Beogradit Palace Hotel Zagrebit: me një bar të verës në qendër të qytetit, Dejan është në mes të korrikut hapi një parajsë unike gastronomik Servus! me ofertën -...
Vera në Zrinjevac këtë vit ofron objekte të shkëlqyera dhe argëtim të madh. Për një atmosferë të mirë, një gondoler simpatik në qendër të Zagrebit është gjithashtu i denjë për orën e Venedikut. Prosecco popullore italiane është bërë një prirje globale gjatë dekadës së fundit dhe verës Astoria ...
Simpatik bistro Haustor Haus në sallën tjetër për librat e shkollës në qendër të qytetit në numër të 26, të gjithë nga ish-kult trondit hapur nga pranvera dhe ka chefuje i ri dhe ambicioz Lovro Smetiško. Ndryshe nga shumë kuzhinier të tjerë të cilët ...
Valle dhe muzikë në kombinim me scents, shije dhe ngjyra kanë krijuar një ngjarje të veçantë nën qiell xixëllues të Arena: një përzierje unike e shfaqjeve të bujshme më shumë se pesëdhjetë artistë të Ansamblit Lado, çdo ton dhe gjest përputhet me përsosmëri dhe krijimin e verës ...
Si zakonisht ndodh në Zagreb, ose asgjë nuk ndodh ose disa rrudha ndodhin në të njëjtën javë. Së bashku me Festivalin Vinyl të Loverëve të WineStreet, tashmë të shpallur, këtë të mërkurë, 4. Nga korriku deri të dielën 8.7. në Trešnjevački plac ...
E RËNDËSISHME: Për shkak të parashikimit të motit, festivali do të mbahet një javë më vonë, 5./6. Korrik !!! Zagrebi është më e pasur çdo vit për të paktën 2-3 zhvillimeve të reja, dhe me rritjen e numrit të turistëve, ardhshme InMusic për disa kohë, jo fillimi i turshi sezonit. Winelovers '...
E RËNDËSISHME: Për shkak të parashikimit të motit, festivali do të mbahet një javë më vonë, 5./6. Korrik !!! Zagrebi është më e pasur çdo vit për të paktën 2-3 zhvillimeve të reja, dhe me rritjen e numrit të turistëve, ardhshme InMusic për disa kohë, jo fillimi i turshi sezonit. Winelovers '...
Vreshtat janë të vendosura në Krauthaker 45,3 ° paralele, në të njëjtën në të cilën shkon në perëndim janë shumë të njohur fusha e verës në rritje: Istria, Piemonte, Val du Rhône, Bordo dhe Oregon. Vllado dhe bashkëpunëtorët e tij, të pasur në përvoja dhe njohuri, me dëshirën për të eksperimentuar, ...
Në pikën ku ju të paktën presim atë, në një ndërtesë në Vrbani, por me synimin për të Jarun frengjisht Nadege Pache Tihava lindur në Tuluzë, me gruan e tij, Allen hapur një familje dhe qen miqësore bistro Alegria. Përveç pozicionit të papritur, një tjetër ...
Duart e vlefshme të anëtarëve të familjes Franković në mënyrën më të mirë të përfitojnë nga pozita e Santa Lucia ndërmjet Istria perëndimore: tokën e bardhë Istrias, diellin kroate dhe të zgjuar të tyre, por edhe një pasion për natyrën çdo vit sjell një rrush të mirë të cilësisë dhe të gjitha ...
Rruga marrë nga peshku restorant të ushqimit - është përshkrimi shkurtër i një marinadë vogël restorant në Tesla 15 me një gamë fenomenale e enët përgatitur fllad me ne neglizhuar padrejtësisht vaj peshku. Pronari dhe kuzhinier Krešimir Kolman pëlqen të hajë një copë mishi të mirë, por ...
Pasi e pashmangshme AWP enjteve gjatë viteve është shndërruar në një më elegante (dhe disa prej nesh mosha e përshtatshme) dalje: këtë të enjte, 7.6. duke filluar nga 18: 30 në bodrum po shikojmë në veraritë e Jurica nga Potomja, gadishulli i Peljesaçit. Pronari Jurica Wine Ivo Violić dhe familja e tij ...
Çarat në qendër të qytetit në qendër të qytetit kanë qenë tashmë disa kohë oazë të paqes në të cilën restorante, Diners dhe bistros me një shumëllojshmëri të gjerë të tërhequr gjithnjë e më shumë jo vetëm turistët, por edhe qytetarët e Zagrebit kërkoni i kalon, e cila nuk duhet të ...
Restaurant reputacion të lakmueshëm dhe traditë pesëmbëdhjetë-vjeçare me një tarracë të bukur më të Zagrebit dhe një shesh lojrash të vogël për fëmijët e fshehur nga dielli dhe sytë prying jashtë rrugës, pas një periudhe të shkurtër të kthimit letargji në hartë gastronomike e Çikagos, ku ai është ...
Bistro në qendër të qytetit, pranë svevremenskog Alcatraz, nga edhe 16 točionika pivovaraThe Garden Brewery shkarkohen arsenalin e tij të tërë të birrës artizanale (ata edhe 14) dhe dy birra surpriza që do të ndryshojë në përputhje me interesat e pinë birrë. Përveç kësaj ...
Fermë e vogël Kolarić, e vendosur në rrugën e verës drejt Shën Jani, fshihet jo vetëm nga një punishte vere e vogël Kolarić, e drejtuar nga Franjo Kolarić me familjen e tij. Franjo, të cilët disa do ta njohin nga shfaqja e realitetit Dashuria është në fshat, pak e ka ndryshuar sloganin ...
Ishte një tragjedi që mund të gjente vetëm ndjenjën e vërtetë kur unë mund të mendoj për këtë. Në fëmijërinë e hershme ishte e pamundur të kuptohej dhe të kuptohej. Vetëm në vitet e pjekura të meshkujve kuptova se ...
Nga buxheti i Zagrebit, 4050 EUR do t'i paguhet famullisë së Shën Juraj Mučenika dhe BI për redaktimin e kostos së mjedisit të kishës dhe kishave në varrezat në Derventa. Është interesante se aplikantët dhe kryetari i bashkisë Milan Bandiç po kërkojnë ...
Dashamirët e verës martave, tani ne mund të themi tradicional - hiking Bar djathë, një vend në fillim të Cesarčeva në Zagreb, në të cilën, pa më shumë se verërat 100 nga qelqi, ju mund të gëzojnë të djathrave të shkëlqyera. Pronari Damir Tašner thekson se ...
Organizuar nga Helen Bulum, në Zagrebit dyqan vere dhe Wine Bar Bornstein këtë të enjte kemi gëzuar një treshe, sepse repertori përveç komente interesante Alena Grozaj dhe Martin Milinkoviç në disa fitues Oscar të këtij viti gjetur dhe vera elegante e Verëbërësit Istrias ...
Kroacia do të jetë nga 6. Prill 28 bashkohen në një listë të vendeve për të cilat udhëzues ndërkombëtare gastronomik Gault & Millau përgatitur një udhëzues kombëtare e cila do të gjeni restorante 100, 100 50 verë dhe pop institucionet që qëndrojnë jashtë me ushqim të cilësisë ...
Si kryeqytet i Kroacisë, Zagrebi përfaqëson një rrugë dhe stacion të pashmangshëm nga lindja në perëndim. Me bashkimin e pasur të Mesdheut dhe frymës kontinentale, Zagrebi mban sekretet e Ballkanit në të kaluarën, por gjithashtu sfidon veten si një nga qendrat më moderne të biznesit në rajon. Gjëja e parë që ...
6. Festivali Ndërkombëtar Veror i Verës Rozë, Champagne Shampanjë dhe Dita Pink Shampanjë e organizuar nga Women on Wine / WOW do të mbahet këtë vit me 21. Prill në Mimara. Presidenti i Shoqatës WOW dhe Drejtori i Festivalit të Ditës së Pink, Sanja Muzaferi njofton punëtori interesante, duke shoqëruar me ...
Në barin e verës Bornstein Wine Bar & Shop në Zagreb, Kaptolu me verë të shkëlqyer, enët interesante dhe natyrisht argëtim të mirë nuk mungon për pothuajse njëzet vjet. Kur Marijan Arman vjen tek mysafiri dhe sjell etiketën 6 nga bodrumi i tij, dhe organizatori i Vina ...
gazetarët Zagreb nuk janë të qartë të një cilësie të mjaftueshme dhe kryetari i mjaftueshëm Milan Bandiç kështu që ai vendosi në kryeqytetin kroat për të sjellë kolegët nga Podravina për të përmirësuar cilësinë e raportimit mbi ngjarjet e qytetit media. Me aktin e kryetarit të Bashkisë miratoi për këtë qëllim pagesën ...

lidh

5,443tifozëtsi
2,147ndjekësitlarje
1,117ndjekësitlarje
- Reklamat -

Columns

Socialdemokratët nxorën votues për ëmbëlsira të mira

Në klubin tonë është gjithmonë një atmosferë e mirë dhe nuk ka grindje. Shpesh dikush sjell dhe ëmbëlsirat kështu që ne dëshirojmë të vijmë në takime dhe përfaqësues të të tjerëve ...

Lehtë për të jetuar

Ishte një tragjedi që mund të gjente vetëm ndjenjën e vërtetë kur unë mund të mendoj për këtë. Në fëmijërinë e hershme ...

Pse Bernardic e kthen SDP në Cosa Nostra

Shumica e anëtarëve të partive politike kroate po përjetojnë organizimin e tyre si familje, pasi shpesh ata shprehin veten publikisht, duke menduar se është pozitiv. Por ...

Ndërsa takova ambulancën e Kozari Bokës me yllin e një sapuni meksikan

Kur bëhem i sëmurë, sa e vështirë është, nuk më shqetëson me shqetësimet e zakonshme ... Nuk po pyesin nëse bakteret do të përhapen? A kam ...

Unë jam një cigan, kështu që çfarë?

Këtu dhe atje, unë kaloj një pjesë të Kozari Putevës, e cila përndryshe shtrihet gjerë. Pjesa ku të gjitha rregullat pushojnë së aplikuari, ku ...

GLEDAJ DALJE