E diel, shkurt 17, 2019

Cibona pret në Poloni në finalen e tetë të Kupës FIBA

Ujqërit shkuan në Poloni ku ata pritën finalen e tetë të kupës së FIBA ​​Europa kundër Zielone Gore. Të gjithë lojtarët u larguan. Lajm i mirë ...

Ivandija dhe Mandalinić: Metalurg është një kundërshtar i rrezikshëm në shtëpi

Para lojtarëve të hendbollit të First Gas Company Zagreb dueli është 15. Liga e SEHA Gazprom ku lojtari më i mirë i hendbollit kroat do të jetë të mërkurën 08. Shkurt në ...

Junior Fernandes shkoi nga Dino në Alanyaspor turk

Junior Fernandes shkoi nga Dinamo në Alanyaspor turk. Ekipi i skuadrës kiliane shkoi në kampionatin e ligës së parë të turqve deri në fund të sezonit me një opsion blerjeje. Mbani mend, ...

Valencia në shtëpi ka mundur Cedevita

Në 5. H Grup Top 16 Euro Cup Cedevita është larg në Valencia Basket mundi nga 71: 58. Lojtarët e interesuar luajtën pa të lënduar Luka Babiç ...

Kadetët e Zagrebit fituan edicionin e tretë të 'PPD Zagreb Cup'!

Kadeti i Klubit të Hendbollit Kompania e parë e gazit Zagreb janë fituesit e edicionit të tretë të "Kupës së PPD Zagreb" të mbajtur në 28 Sports Box. dhe ...

Dinamo është shumë i fortë për Medvescak, Bears nuk kanë më një shans për të luajtur

Edhe një herë, Bears kundër The Strongest tregoi fytyrën e tyre të drejtë luftarak dhe deri në fund ata nuk u dorëzuan. Por Dinamo Moska, Perëndimi i cili ...

Sallat me qira klubet private, për fëmijët e Zagrebit nuk ka vend

Dhe ndërsa të gjithë dëgjojnë disa histori të pabesueshme për kroatët si një nga ...

Cedevita është duke vizituar Valencian

Të martën në 20: 30h Cedevita brenda 5. Grupi H Top 16 Eurokupa po viziton Valencian. Spanjollet janë me 4-0 që kryesojnë në grup, ...

Arinjtë mbahen nga të mëdhenjtë nga Moska

Hokejaši Medveščak u kthye në shtëpi pas një turneu në Lindjen e Largët, por nuk ka kohë pushimi sepse ato po bëhen më të mëdha nesër ...

Cibona u përplas para FMP të Beogradit në 20. ligë ABA

Lojtarët e basketbollit Cibona nuk arritën të fitonin klasën 20 të ligës rajonale ABA. Të ftuarit në FMP u mundën me rezultatin 84: 75 (19: 21, 26: 20, 22: 13, ...

Bandiç përgëzoi ekipin e hendbollit: 'Bravo Cowboys'

Me rastin e hyrjes në gjysmëfinale në Kampionatin Botëror të Hendbollit në Francë, kryebashkiaku i Milanit, Milan Bandiç dërgoi lojtarët dhe stafin e ekipit kombëtar kroat ...

Fiton Modrihun në një ndeshje miqësore kundër Dnipro

Modri ​​bëri një ndeshje të parë miqësore në Turqi në të cilën ata hynë në 3: 1 merituar XNUMX mbi Dnipro. Opozita nga Ukraina ka lëvizur që prej ...

Cibona ka nevojë për një fitore dhe një fat për të kaluar nëpër Ligën e Kampionëve

Në ligën e fundit të kampionatit 14, Vukovi do të presë Telenet Oostende belg të mërkurën, i cili aktualisht është në vendin e pestë me pikat 18. Realisht ...

'Munja' u kutiji šibica: Truhanova fiton dhe Bob Sapp u folur ...

Të shtunën, një ngjarje e arteve marciale në kampionatin luftarak Munja u mbajt në "Kutinë e ndeshjeve" të Zagrebit nga Bob Sapp legjendar. Ngjarja u shty për disa orë për shkak të ...

Ivica Kosteliç gëzonte sllallomin përmes pemëve në Medvednica

Megjithëse Ivica Kosteliç Wengena, në pistën e skijimit ku ai arriti suksesin më të madh, njoftoi për pushimin e karrierës së tij, është e qartë se skijet e tij nuk do të pushojnë. Ai tregoi ...

Cibona pa fituar kundër Strasburgut

Lojtarët e basketbollit Cibona nuk arritën të fitonin kundër SIG Strasbourg në 13. në Ligën e Kampionëve. Ndeshja përfundoi me 71: 56. Ndeshja filloi me shumë pak pikë ...

Bisha u ul në Zagreb; Bob Sapp pret një spektakël në Kutinë e ndeshjeve

Të shtunën do të presë spektaklin e kampionatit luftarak Munja në sallën e Zagrebit Kutija šibica. Ekipi i shfaqjes është Bob Sapp. Ai nuk do të luftojë dhe ...

Cibosi kundër Strasburgut për kalimin në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve

Në 13, ekipi i Ligës së Kampioneve të Cibosi është duke vizituar ekipin e SIG Strasburg, i cili aktualisht është i treti në renditjen me të njëjtin numër pikësh si Juventus Utena. Wolves ...

Mbart në akull të udhëhequr nga Mammoths

Një lojë dinamike dhe argëtim me një shumë të lëviz mirë në pjesën më të presë shumë të mirë loje, ka sjellë fitoren Medveščaku mbi Yugra, kundërshtari i fundit ...

Kadeti PPD Zagreb e mposhti Veszpremin dhe fitoi Kupën e Balatonit!

Kadetët e Klubit të Handbollit, Kompania e parë e gazit në Zagreb, Djemtë e lindur 2000. vjeçare dhe të rinj, kanë arritur një sukses të ri të madh duke fituar turneun prestigjioz ndërkombëtar Balaton Kup ...

Zagrebi është vendi i dytë për turneun humanitar Zvonimir Škerl

Materialet e kompanisë së parë të gazit Zagreb gjatë pjesës së dimrit të përgatitjes u fituan nga 2. vendi i Tournament Memorial, Zvonimir Škerl, mbajtur në Muškog ...

Hedberg kthehet në Suedi

Sulmuesi 22, Edwin Hedberg vendosi të vazhdojë sezonin dhe karrierën e tij në Suedi, në SHL Club Rögle BK. Gjegjësisht, Hedberg vendosi të përdorë këtë sezon ...

Luftëtarët rajonalë në 'Kampionatin luftarak Munja' tregojnë në Kutinë e Shibicës

Në Kutija Šibica 21 Zagreb Hall. Janari do të organizojë një shfaqje ushtarake "Munja Fighting Championship - MFC", ku do të shfaqen luftëtarë nga rajoni ...

AK Agram është përsëri klubi më i mirë atletik në Kroaci

AK Agram është klubi më i mirë atletik në 2016. vit në Kroaci bazuar në kodin e vlerësimit të suksesit të klubit 2013. (modifikimi i fundit) përmes 10 ...

Baris nga Ledene Hall i referohet të tre pikave (4: 5)

Një luftë, një lojë e tensionuar dhe interesante në të cilën të dyja skuadrat mbajtën taktikat e tyre dhe kufizuan gabimet, pasi e treta e parë e pasuksesshme shënoi pa një goditje ...

Shpatarja e re në Zagreb u lodh nga renditjet botërore

Perspektiva Shpirti i Ri, Peter Fileš, me pikë 112 goditi rangun e vogël të tretë të Federatës Ndërkombëtare të Pulave (FIE). Arritje e Madhe, vendi i parë në botë ...

Medvescak përshëndet Barisin nga Astana në sallën e akullit

Fitimi Mbi Severas Čerepovec në raundin e fundit të Ligës së Ligës KHL mbërritën pika të reja dhe u kthyen në humor të mirë. Në vazhdimin e serialit të brendshëm Medvescak sot do të ...

Lojtarët e basketbollit të Cibonës u pritën të festonin në Trnsko

Cibona fituar derbin e qytetit KK Zagreb në prapambetur ndeshjen 6.kola A-League 1 90: 70 (27: 25, 13: 25, 19: 20, 11: 20). Në të gjithë pjesën e parë të lojës ...

Qyteti derbys nën tuba: Zagreb dhe Cibona plagosur nga lëndimet dhe sëmundjet

KK Zagreb dhe Cibona do të luajnë raundin 6 të së martës të ligës A-1, duke filluar në orët 18 në Sallën e Zagrebit të Trnsko-s. Të dyja ekipet janë ...

Modri ​​bëri trajnimin e parë

Lojtarët e Dinamos po bënin të dielën, 8. Më vjen keq, trajnimi i parë këtë vit që filloi përgatitjen e një klubi të vogël për vazhdimin e sezonit. Prostitutat dhe trajnimi ishin ...

Lojtarët e hendbollit të PPD Zagreb kundër Sesvete në finalen e tetë të Kupës së Kroacisë

Lojtarët e hendbollit të kompanisë së parë të gazit Zagreb mësuan rreth kundërshtarëve të tyre në finalet e tetë të Kupës së Kroacisë. Për vendosjen në mesin e tetë ekipeve të lartë, kampionët e tanishëm dhe fituesit e Kupës ...

Spektakli i skijimit në qendër të Zagrebit

Përkundër reagimeve të shumta negative në gjurmët e skive në qendër të qytetit, disa mijëra Zagrepçan ...

Së pari dhe MacIntyre solli fitoren e parë të këtij viti

Në një lojë të vështirë dhe të lodhshme, në të cilën mundësitë janë bërë më të shumta dhe më intensive vetëm në pjesën e tretë, Medveščak mbizotëroi mbi oferta nga ...

Hokej në Indoor në Sv. Ivan Zelini

Prej të premtes, 6. Janar, deri të Dielën, 8. Në janar, kupa e parë kroate do të mbahet në Sveti Ivan Zelina, një turne ndërkombëtar në hokej në dvorane. Në ...

Tigrat nga Lindja e Largët po vizitojnë në Zagreb

Bearët u kthyen në akull përpara tifozëve të tyre mbrëmë pas një pushimi të shkurtër në një ndeshje të vështirë dhe të kërkuar me një të madhe dhe të rëndësishme ...

Sheshi Ban Jelaçiq kishte pikëllimin e dëborës

Sheshi qendror i qytetit është duke u përgatitur për "Gara Legend", e cila do të festojë 50. vjetorin e FIS World Cup Ski, ku do të marrin pjesë edhe ...

Spektakli Ski dhe Sheshi Ban Jelačić

Çdo gjë është gati për garat e sllallomit të Zagrebit në Kupën Botërore të Skijimit, për Snowy ...

Jepni gjakun tuaj dhe ju do të merrni një biletë Snow Queen Trophy

Ditët e fundit të furnizimit me gjak kanë rënë ndjeshëm - raportojnë nga Instituti Kroat për Mjekësinë e Transfuzionit (HZTM). Arsyeja është më shumë aksidente dhe operacione, por më pak ...

Boys Një PPD Zagreb fitoi turneun prestigjoz ndërkombëtar Lundaspelen në Suedi

Boys Një klub i hendbollit plinarsko parë shoqëria Zagreb fitoi çmimin prestigjioz ndërkombëtar turneu Lundaspelen pas tetë fiton të drejta të plota ishin më të mirë në ...

Kinezët fillojnë një vit në Brno

Pas një festimi më të shkurtër, në ndeshjen e parë të këtij viti, Bears do të kthehen në Brlog e tyre dhe do të vazhdojnë vijën e brendshme. Bateritë e ngarkuara, ose ...

Bandiç përgëzoi Mirko Filipoviç

Me rastin e pushtimit të orizit Botërore Grand - Prix në Japoni, kryebashkiaku i Zagrebit Milan Bandiç uroi Mirko Filipovic, në të cilën, ndër të tjera ...

Mirko Filipoviç po pret Kaido "Baruto" Hoolveson

Videoja e luftës së Mirko Cro Copa Filipoviqës kundër Mbretit Mo 'Lawa të Muhammadit në televizionin e ri mbikqyr orët 693.478 *. Fitorja spektakolare Mirko trokiti në ...

Emrat e famshëm të luftëtarëve spektakolar të janarit në kutinë e ndeshjeve

21. Janari do të organizojë shfaqjen e arteve marciale "Munja Fighting Championship - MFC" në Kutija Šibica, Zagreb, ku do të shfaqen luftëtarë nga zona ...

Gjysmë finalistë të njohur "Kutitë e ndeshjeve"

Në sallën e mbushur me njerëz, e cila kësaj radhe kërkonte karrigen më shumë, mësuam semifinalistët 46. "Kutia e ndeshjeve", mini-turneu më prestigjioz në Kroaci. Për ...

Medvescak me lojtarë të rinj është i mirëpritur nga kinezisht Redstar Kunlun

Datat e fundit të tranzicionit në KHL solli ndryshime në përbërjen e Medveščak. Kirill Voronin dhe Lukas Kozak janë në klub, dhe ...

Cedevita viziton Shibenikun

Brenda 13. Liga A-1 Cedevita do të vizitojë GKK Šibenik të martën në 18 dhe ekipi do të udhëhiqet nga trajneri Danijel Lutz. Sibenik ...

Mbart në prag të Krishtlindjes kundër Salvata

Dy ditë pas fitores së madhe ndaj kampionëve të tanishëm Metallurg nga Magnitogorsk, Bears do të kalojnë në 19 në prag të Krishtlindjeve një tjetër ekip i fortë në lindje, ...

Çdo gjë është gati për Mbretëreshën e Snow, ajo gjithashtu do të skive ...

- Unë po u bëj thirrje zagrebëve të jenë pjesë e spektaklit në Sljeme 3. Unë 5. Janar, por edhe pjesë e spektaklit në sheshin Ban Jelačić 4. Janar per gare ...

Cedevita mirëpret yllin e kuq në derbin e Krishtlindjeve

Të Dielave në orët 19, në Ditën e Krishtlindjeve, Cedevita do të presë yllin e Kuq në Sallën e Sporteve. Kjo është një lojë e 15. ABA league kola ...

Merrni hartën për Bob Sappa në kutinë e ndeshjeve

21. Janar do të mbahet "Kampionati Luftarak i Munja - MFC" shfaqje të arteve marciale në sallën Kutija Shibica në Zagreb, ku arritja e saj njoftoi legjendar ...

FUNDIT

DUA DUA TE DI