E diel, shkurt 17, 2019
Në shkollat ​​kroate është punëtori edukative sot festoi globale ditën e sigurisë në internet, e cila për të tretin vit radhazi, Qendra për fëmijët e humbur dhe shfrytëzuar dhe Microsoft Kroacia, dhe këtë vit ata janë në vende të caktuara u bashkua me departamentin e parandalimit ...
Promovimet mujore të agjencisë së vrojtimit dhe preferencat sociale dhe politike CRO Demoskop, i kryer në periudhën ndërmjet 01. dhe 03. Shkurt, tregon disa gjetje interesante në lidhje me marrëdhëniet në arenën politike kroate dhe të Zagrebit. Kur është fjala për politikanët që janë ...
Zyrtarët e Seksionit të Zbulimit të Mashtrimit të Pavarur të Mashtrimit të Taksave të Ministrisë së Financave, të ashtuquajturat. Tatimi USKOK, untangling janë një lëmsh ​​penale mirë-organizuar në qendër të grupit është nëpërmjet një biznes fiktive tërhequr edhe 57 milionë nga kompani të ndryshme. Shefi i dyshuar, ...
Të hënën në orët 18.43 në Zagreb, një aksident trafiku serioz u plagos nga dy policë. Aksidenti ndodhi ndërsa oficerët e policisë bënë një dëshmitar okular në kryqëzimin e rrugës Ivanićgradska dhe Rruga Vukovar, në Ferenščica të Zagrebit, kur ata u vërsulën në makinë. Të dy ...
Presidenti i murit të gjallë dhe MP Ivan Vilibor Sonny njoftoi mundësinë që partia e tij dhe kolegu parlamentar kandidat Ivan Pernar në zgjedhjet e ardhshme lokale në Zagreb. Sincic konfirmoi në shfaqje të hapur se ata kanë ndërmend të drejtuar Pernar për ...
Në Kuvendin e Qytetit të Zagrebit, Bandiç Milan 365 - Partia e Punës dhe Solidariteti mbahen të premten, 27. Janar në Sallën e Qytetit të Zagrebit, Jelena Paviçiç Vukicevic u zgjodh njëzëri si president i ri i organizatës. Kuvendi u drejtua nga nënkryetari i qytetit të Slavko ...
Partia Social Liberale Kroate të enjten në qendrën e shtypit në Zagreb në orë 11 organizoi një tryezë të rrumbullakët mbi "E drejta për ujë është një e drejtë njerëzore". Ndër çështjet e shumta që lidhen me problemin e ujit si një nga burimet më të rëndësishme, debati është ...
Në banesën në vendbanimin e Folnegoviq në Zagreb të enjten natën një zjarr goditi një person të vetëm, tha Zyra e Menaxhimit të Emergjencave të Qytetit. Rreth orëve 19 Zyra e Menaxhimit të Emergjencave ka marrë alarmin ...
Partia Social Liberale Kroate të enjten në qendrën e shtypit në Zagreb në orë 11 organizuar një tryezë të rrumbullakët mbi "E drejta për ujë është një e drejtë njerëzore" - Republika e Kroacisë është e njohur gjithnjë e më shumë rëndësinë e ruajtjen e mjedisit dhe burimeve natyrore si një interes strategjik dhe ...
Këshilltari Neighborhood Podsused- Vrapče Fabian Bartolović njoftoi kthimin në radhët e partive politike HSP AS. "Në përputhje me zbatimin e zgjedhjeve të brendshme në të gjitha nivelet, si dhe në vazhdën e përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme vendore HSP AS është duke punuar intensivisht për të forcuar organizatat e tyre ...
Në qendër të Zagrebit, në OTP Bank, një degë e Bankës OTP u rrëmbye në Sheshin e Sheshit Cvjetni rreth 12.15. Sipas informatave të para jozyrtare nga policia e Zagrebit, grabitësit tashmë janë arrestuar dhe janë dërguar në ambientet zyrtare për hetime penale. Ndërsa gjurmimi ...
Një person u vra në një aksident me makinë që ndodhi në rrugën amerikane 41 në Zagreb. Një punëtor i rrëzimit u vra në rrëzimin e avionit. Zagrebačka holding doo dhe dega e saj Čistoća shprehën keqardhje dhe simpati të thellë për familjet e punëtorëve të plagosur tragjikisht në ...
Oficerët e policisë Departamenti i Narkotikëve përfunduar hetimin penal kundër dy të dyshuarve (34,37) dhe konfiskuar mbi 10 kilogramë marihuanë dhe 11 ml farës kërp naftës. Duke pasur njohuri se 34 është një përfaqësuese e drogës, 17. Janar, pas një bisedimi mes ...
Në aksidentin e rëndë të trafikut që ndodhi në klasën 10 në Zagreb të Ri, jeta humbi në këmbësorin 87-vjeçar. Sipas informacionit të parë nga vendi i ngjarjes, numri i tramvajit 6 hyri në përvjetorin 88 në kalimin e rrugës Avenija Dubrovnik dhe Kombolova në fshat ...
Presidenti i SDP Davor Bernardić nuk duan reporterët konfirmojë dhe as të mohojë nëse do të kandidojë për kryetar të Zagrebit, duke thënë se vendimi për të sjellë organizimin Zagreb. - Nuk e bëmë këtë vendim. Vendimi do të bëhet nga organizata e Zagrebit, por kur do të ...
Kryqi i Kuq kroat fton të gjithë qytetarët të cilët në këto ditë të ftohta i mungojnë veshjet dhe këpucët e ngrohta për të ardhur në shoqërinë më të afërt të Kryqit të Kuq në të cilin do të marrin ndihmën e nevojshme. Kryqi i Kuq dhe Kryqi i Kuq që në mënyrë aktive ...
Në sesionin e Presidencës Reformatike të Zagrebit u mbajt të martën në Zagreb, u krijua një kabinë elektorale për zgjedhjet e ardhshme lokale në Qytetin e Zagrebit. Reformistët e Zagrebit do të udhëhiqen nga Robert Hirc, një anëtar i presidencës kombëtare të partisë, Alenka Košiša Čičin Šain, sekretar i përgjithshëm ...
priza punonjësve zyra kroate postare në Dugave, të hënën rreth 15.50 orë, grabitës të maskuar kërcënuar me armë zjarri dhe iku me dhjetëra mijë të pre. Sipas informatave parë që mbërriti nga Zagrebi unsub Policor të armatosur me armë zjarri kanë hyrë në ...
Qyteti i Samoborit vazhdon me projektin e Qyteteve të Qytetit, i cili ka rezultuar jashtëzakonisht i suksesshëm. Në vitin e kaluar, qyteti i mobilizoi 27 mobilje kopshtesh për qytetarët dhe kështu i dha përmbajtje të re hapësirës dikur të hidhur të ish kazermave Taborec. Për shkak të interesit të madh të qytetarëve, ...
Punëtorët kroatë - Partia Laburiste kundërshton fuqishëm modelin e shpallur të privatizimit të 25 për qind të aksioneve të HEP përmes IPO, e cila do të blejë aksionet e MOL nga INA. Para së gjithash, kjo është një rrotullim i varfër dhe amator në prag të Krishtlindjeve, i cili është kryeministri ...

Zjarri në Celjska

4.1. në 09: orë 47 Zyra për Menaxhimin e Emergjencave ka marrë një telefonatë nga Qendra Operacionale e Komunikimit e zjarrfikësve të qytetit të Zagrebit për punëtorive zjarr në Celje 28, qyteti Stenjevec. Në ndërhyrjes është rritur shtatë zjarrfikës nga ...
3.siječnja mes orëve të 13 dhe 13.10, në Trnju, Stupnička, të panjohur për kryerësit paraqitur në mënyrë të gabuar 66-vjeçar si një punonjës të kompanisë publike dhe jashtë saj e bizhuteri apartament tjetërsuar dhe të holla, duke dëmtuar ata për një mijë pak. Në të njëjtën ditë, në orë 9.50 në skela ...

Vjedhja në Qendër

3. Janar rreth 19 orë, në qendër, Petrinjska, i panjohur kryesi maskuar kërcënuese objekt të mprehtë të kryer grabitje mbi 44 viteve të punonjësve dyqan dhe tjetërsuar disa qindra kuna.

Gjetja e vjedhur u gjet

3. Janar, rreth orëve 10, në Dugi Selo, Qeveria e Gotovcit, me alarmin e qytetarit, u gjet një veturë personale e vulave të regjistrimit të VW Golf Karlovac, të tjetërsuar nga 23. Dhjetor ne zonen e Sesvetes.
Në 48. seancën e Kuvendit të Qytetit të Qytetit të Zagrebit, mbajtur në 20. Dhjetor 2016. është marrë vendim për të drejtën e hyrjes së lirë në Bibliotekën e Qytetit të Zagrebit për fëmijët nga lindja deri në fund të vitit kalendarik në të cilin 15 është mbi vitet dhe ...
2. Janar rreth orë 13.45, një shofer i panjohur arriti të automjeteve panjohur Tin Ujević Street, në jug. Arritur në kryqëzimin me rrugën Albaharijevom, ka shumë të ngjarë vrapoi në 81-vjeçar këmbësorëve i cili ishte duke kaluar rrugë në vendkalimin e shënuar për këmbësorë, shoferi që vjen me ...
2. Janar rreth orë 12.30, në Novi Zagreb, rruga Albini, në shesh lojërash, duke u përpjekur për të aktivizuar firecracker lehta, ka pasur një dëmtim të rëndë për një fëmijë, e cila është ndihma mjekësore dhënë në Spitalin e Fëmijëve. Nga piroteknikë që është shitur lirisht ...
3. Janar rreth orëve 1.40, në Maksimir, Slavoljub Bulvana, autorë të panjohur hynë në ATM dhe të holla të tjetërsuara. Dëmi material nuk është përcaktuar. Babai është në proces.

Azilkërkuesit

Punonjësit e Policisë së UP-së në Zagreb kanë marrë një numër më të vogël aplikimesh për azilkërkuesit ose personat që qëndrojnë në hotelin në Porin gjatë periudhës së kaluar. Më konkretisht, ka tre ngjarje; një dëmtim reciprok që ndiqet penalisht duke paraqitur një kallëzim penal në shtetin kompetent ...
Zyrtari i policisë së humbur Ivan Moguš (35), i cili ka kërkuar intensivisht ditët e fundit, u gjet i vdekur të hënën në zonën e burgut në Sava, sipas policisë së Zagrebit. Trupi i zbuluar i Ivan Moguša, pranë të cilit ishte vendosur arma, u dërgua në një autopsi në ...
2. Janar rreth 8 orë, në Trnju, Vukovar Rruga, në rrugë, kryesi i panjohur afrua 91-vjeçar dhe duart e saj grisi nga portofolin, duke dëmtuar ato për disa qindra kuna. Në të njëjtën ditë rreth 11 orë, në Trnja, Ulica grada Vukovara, në ...
DJ (28) është arrestuar për përdhunimin dhe privim të paligjshëm të lirisë, dhe gjykatësi hetues i Gjykatës së Qarkut të Zagrebit urdhëroi qëndrimit të tij një-mujor për shkak të ndikimit në dëshmitarët dhe rrezikun e shkeljeve të ligjit., Shkruan vecernji.hr. Ajo dyshon se është e shumëfishtë ...
1. Janar rreth 14.30 orë, në Peščenica, Ante Jakshiq, në banesë, gjendet trupi i pajetë 63-vjeçar, një hetim i mëparshëm provoi se mes 30. Dhjetor dhe 1. Janar, mes orëve 15 dhe 14.30, për tani pa u vënë re, në ...
1. Janar Kroacia feston hyrjen përfundimtare në fuqi të ndalimit të mbarështimit të kafshëve me qëllim të prodhimit të leshit, të lëshuar nga 2006. vit. Chinchilla pa dhe shumica e publikut ka pritur për vite të gjata 10 të periudhës së tranzicionit për t'i dhënë fund një prej praktikave më abuzive ...
Zyrtarët e Policisë së Stacionit të Policisë së Velika Goricës kanë përfunduar një hetim penal në përvjetorin 41 për shkak të dyshimit për kryerjen e një vjedhje serioze. Është dyshuar se 41 vjetore është pikërisht një ditë e papërcaktuar e 15. Tetor në 5. Dhjetor 2016. në Gradići, Kralja Tomislava, ...
Administrata e Policisë së Zagrebit njoftoi se ka pasur një konflikt fizik midis Sirisë dhe Marokut në Zagreb. lirimin e tyre për shtyp në tërësinë e vet:. "Sot, 30 1 dhjetor në rreth orën në Novi Zagreb, Sarajevë, në konfliktin fizik shtetas 36-vjeçar i Sirisë plagosur rëndë ...
Zyrtarët e Policisë së VII PP të Zagrebit përfunduan hetimin penal të 55 dhe 45 për shkak të dyshimeve të vërtetuara se ata kryenin së bashku vepra penale të shumta dhe se 45 çdo vit ka kryer dy vepra penale të mashtrimit. Gjatë hetimeve penale, u vërtetua se ...
USKOK është, bazuar në rezultatet e hetimit të marra me ndihmën e ndërsjellë ligjore dhe akuzat penale të Sektorit të Pavarur për të zbuluar mashtrimin tatimor Ministria e Financave ka lëshuar një vendim për zbatimin dhe zgjerimin e hetimeve kundër pesë shtetasve kroatë (1959., 1959., 1982., 1970., 1968. ) zbog ...
Pas një çështjeje salmonelash në qendrat tregtare, një skandal i ri do të inkurajojë shumë që të heqin dorë nga mishi i tyre në pjatën e tyre. Miqtë e Kafshëve kanë marrë një fotografi të valëve të tregtisë kroate sot, duke treguar se ai ishte torturuar përpara therjes. Në mënyrë të barabartë ...
28. Dhjetor në orë 20.20, 21-vjeçari u shtyrë me makinë VW Passat Zagreb targa rrugët korsi lindore Gordan Lederer, trafikut të drejtën për të nga ana e majtë në drejtim të veriut. Arritja në kryqëzimin me rrugë Slavonski dhe Ulica Siniša Glavaševića, ...
Puna për ndërtimin e Qendrës Rinore në Samobor po përfundon. Qendra do të fillojë të punojë në fillim të vitit të ardhshëm. Pas një pritje të gjatë, të rinjtë në Samobor më në fund marrin hapësirë ​​për nevojat e tyre. Punimet e ndërtimit janë duke përfunduar, dhe përfundimi i veshjes përfundon ...
Në një rrugë shtetërore 1 në Zaprešić, një person u plagos kur ai ishte duke ulur një makinë nga një rrugë e lirë. Policia nuk donte të jepte më shumë informata sepse hetimi ishte ende në zhvillim e sipër. Trafiku shkon përmes: Donja Bistra - Kupljenovo.

Zjarri në Zagreb të Ri

26. Dhjetor në rreth 13.30 orë në Novi Zagreb, Vladimir Varićaka, në kuzhinën e banesës 45-vjeçar, ndoshta pas mbinxehje dhe shkrirjes sistemin elektrik, një zjarr që u përhap në njësitë kuzhinë. Zjarri ishte zhdukur nga zjarrfikësit. Dëmtimi nuk është përcaktuar.
Bekimi njihet edhe për konsumin e tepruar të alkoolit me të cilin disa tashmë po fillojnë në mëngjesin e hershëm. Policia ishte pas orëve të 9 pasi mori mesazhin se tre burra në dhomë po drejtonin rrëmujën e rrugës dhe bërtitnin. Së shpejti ka pasur një ndërhyrje ...
26. Dhjetor rreth orës 1 në Trnja, XI. Centar, në një përpjekje për të thyer në lokalet afariste të kompanisë në Zagreb, policia përdori 42-vjeçar i cili u soll në stacionin e policisë në hetimin penal. Pas përfundimit të hetimeve kriminologjike, i dyshuari ishte ...
Të premten, 23. Dhjetor në orën 21, në kryqëzimin e Princit Branimir dhe Rrugës Mandlova, ndodhi një aksident me makinë që përfshin veturën Fiat Bravo dhe veturën personale të Opel Astra. Në një aksident me makinë shoferi i një makine personale ...
Në Krishtlindje, policia gjeti një grua të vdekur (63) dhe motrën e saj të lënduar rëndë (59), e cila ishte pronare e banesës në apartament në Medvešćak rreth mesditës. U zbulua se gratë ishin helmuar me gaz. Ajo u gjet se nuk ishte një ...
Grupi Cammeo vazhdon me iniciativën e liberalizimit të tregut taksi do të përdoruesit të merrni një cilësi më të përshtatshëm dhe më të mirë të shërbimeve të taksive, janë promovuar punësimin në këtë industri për njerëzit shtesë 5000 dhe zhvillimin e konkurrencës. Një certifikatë zyrtare e mbështetjes erdhi nga kompania "Konsumator". Kompania "Konsumator" ...
Të shtunën, 24. Dhjetor në rreth 14.55 orë në Trešnjevka, Slavenskoga, tregtisë, kryerësit të panjohur, në shënjestër grabitje të kryera kundër punonjësve (45, 47) dhe përvetësuar dhjetëra e mijë.
Të premten, 23. Dhjetor rreth orëve 3.35 në Qendrën, Sheshi Ban Josip Jelačić, pas konfliktit verbal 26-vjeçari sulmoi fizikisht 36 dhe u plagos rëndë. Asistenca mjekësore iu dha KB Dubrava. I dyshuari është sjellë tek zyrtari ...

FUNDIT

DUA DUA TE DI