E shtunë, tetor 20, 2018

Verë të martën në Bornstein Wine Bar: Verëra Arenberg

Në një portal bashkëpunim të përbashkët për gastronomisë dhe turizmit Menu.hr dhe Wine Bar Bornstein në Kaptol kaluar të martën filloi një seri seminaresh me verë ...

Jo Whitesnake, por Verë dhe Kinema: Këtu shkojmë përsëri!

Për të katërtin vit me radhë, falë entuziazmit të Jelena Bulum, entuziastë film dhe dashamirët e verës vijnë në e tyre në punishte vere Bornstein ku një gotë të zgjedhur me kujdes ...

Varietetet italiane u pakësuan nga harresa: Grazie Ronchi di Cialla

Gjetja e varieteteve të vjetra, pothuajse të zhdukura të verës dhe ringjallja e tyre është një prirje globale me synimin themelor të zbulimit të shijeve të reja, shpesh të habitshme që sjellin shqetësime në buds të shijshëm ...

Burger sot: ushqim rrugor ose intern për ngrënie gjobë

Këtë vit, Festivali Burger i Zagrebit mund të provojë më shumë se disa burgerë 70 të prodhuara nga zotëruesit 18 Burger nga Zagrebi, Pula dhe ...

Egoist. Dhe aq mirë për të gjithë ...

Bar tretë në Zagreb, e cila lidh të njëjtin slogan dhe u hap zyrtarisht të shtunën në Veslacka 17, në ndërtesën e re duket si një anije luksoze ...

Nëse ju vuani nga cenosilaphobie, mbushni qelqin me birrë Vukovar dhe frika nga xhami e zbrazët do të jetë ...

Një fillim i ri, i njëjti shije - një mesazh nga drejtori i fabrikës së birrës K Tine Puhalo Grladinović (një kompani në pronësi të birrës së Zagrebit) që nga fillimi i pronarit të ri të këtij viti ...

Servus! Madhëria e saj e lavdishme u kthye në Zagreb

Purger nga gjyshja - kuzhinier Dejan Markus - zëvendësoi zyrën e menaxherit në Pallatin e Beogradit në Zagreb, nja dy vjet më parë ...

Ju nuk duhet të largoheni nga Zagrebi për të provuar magjinë e Venedikut!

Vera në Zrinjevac këtë vit ofron objekte të shkëlqyera dhe argëtim të madh. Për një atmosferë të mirë, një mendimtar simpatik në qendër të Zagrebit ...

Gastro Haus në Zagreb Haustor - një bistro me një prekje të veçantë

Boutique simpatik Haustor Haus është pranë Librit të Shkollës në Masaryk Street në numrin 26, përgjatë rrugës nga kulti i ish-Zvecka i hapur nga pranvera ...

Juliet mund dhe pa Romeo: verëra verore Krauthaker

Valle dhe muzikë të kombinuara me aroma, aroma dhe ngjyra kanë krijuar një ngjarje unike nën qiellin e shkëlqyer të Arenas të Pulës: një përzierje unike e performancës sensacionale më shumë ...

Bëhuni FACA dhe vini në Trešnjevački PLACA - Plac Mljac: një projekt me aromë dhe ...

Si zakonisht ndodh në Zagreb, ose asgjë nuk ndodh ose disa rrudha ndodhin në të njëjtën javë. Së bashku me festivalin e lajmeve të njoftuara tashmë ...

Përgatitjet për "mirëseardhjen" e Vitit të Ri në Festivalin e Verës në Rrugën e Winelovers në Zagreb - ...

E RËNDËSISHME: Për shkak të parashikimit të motit, festivali do të mbahet një javë më vonë, 5./6. Korrik !!! Zagrebi është çdo vit i pasur për ngjarjet e reja të bar 2-3, me të gjitha ...

Përgatitjet për "mirëseardhjen" e Vitit të Ri në Festivalin e Verës në Rrugën e Winelovers në Zagreb - ...

E RËNDËSISHME: Për shkak të parashikimit të motit, festivali do të mbahet një javë më vonë, 5./6. Korrik !!! Zagrebi është çdo vit i pasur për ngjarjet e reja të bar 2-3, me të gjitha ...

Decanter 2018. vreshti i Zotit Krauthakera dha edhe medaljen 7

Vreshtat janë të vendosura në Krauthaker 45,3 ° paralele, në të njëjtën në të cilën shkon në perëndim janë shumë të njohur fusha e verës në rritje: Istria, Piemonte, Val du Rhône, ...

Gëzim në një mënyrë franceze me një pamje të Jarun: në restorantin Alegria ju mund të hani dhe ...

Në vendin ku ju do ta prisni më së paku, në një ndërtesë banimi në Zagreb Vrbani, por me pamje Jarun, Nadege Pache Tihava franceze ka lindur në ...

Vina Franković: yjet e rinj të Decanter në hartën e verës Istrias

Duart e vlefshme të anëtarëve të familjes Franković në mënyrën më të mirë të përfitojnë nga pozita e Santa Lucia ndërmjet Istria perëndimore: tokën e bardhë Istrias, diellin Kroatisht ...

Marinada, një gablec i shëndetshëm i peshkut në qendër të Zagrebit, ku fritet - të ndaluara

Rruga merr restorantin e ushqimit të peshkut - përshkrimi më i shkurtër i restorantit të vogël Marinada në Tesla, 15 me një ofertë fenomenale të enëve të përgatitura fllad nga ...

Prezantimi i verës Jurica në Bodrum, i cili zakonisht nuk është në Zagreb - kështu që të jetë atje ...

Ndonjëherë AWP e pashmangshme në të enjteve u kthye në më elegante (dhe disa prej nesh më të përshtatshme për vite) duke dalë: këtë të enjte, 7.6. duke filluar me 18: 30 ...

Provoni çdo lloj oborr të mirë në Beštija

Haustors në Masaryk Street në qendër të Zagrebit për një kohë kanë qenë një oazë e paqes, ku restorantet, bare snack dhe bistros me një shumëllojshmëri të atraksioneve të tërhequr të gjithë ...

Zagreb Balon përsëri në stratosferën gastro

Restaurant reputacion të lakmueshëm dhe traditë pesëmbëdhjetë-vjeçare me një tarracë më të bukur të Zagrebit dhe një shesh lojrash të vogël për fëmijët e fshehur nga dielli dhe sytë prying me ...

Bar-kopshti dhe kuzhina, një pijetore e mirë (nga Priska Thuring)

Bistro në qendër të qytetit, pranë svevremenskog Alcatraz, nga edhe 16 točionika pivovaraThe Garden Brewery shkarkohen arsenalin e tij të tërë të birrës artizanale (ata edhe 14) ...

Pranë Zagrebit, kemi gjetur dashuri në verë: punishte vere Kolarić

Fermë e vogël Kolarić, e vendosur në rrugën e verës drejt Shën Jani, fshihet jo vetëm nga një punishte vere e vogël Kolarić, e drejtuar nga Franjo Kolarić me familjen e tij. Francis, ...

Marrja e verës: Arti i aromës, shijes dhe ngjyrës - Krauthaker në barin e djathit

Dashamirët e verës martave, tani ne mund të themi tradicional - hiking Bar djathë, një vend në fillim të Cesarčeva në Zagreb, në të cilën, pa më shumë se 100 ...

Verë (Marijan Arman) dhe Kinema (Oscarovci) në Bornstein - më mirë se çmimi

Në Jelen Bulum, në Wine Bar të Zagrebit dhe Wine Bar Bornstein, këtë të enjte ne gëzuam tri herë për shkak të repertorit, përveç komente interesante ...

"Luksoze është në cilësi, jo në çmim" - motoja është udhëzuesi i Gault & Millau lirimin e të cilit ...

Kroacia do të jetë nga 6. Prill për t'u bashkuar me listën e vendeve të 28 për të cilat udhëzuesi gastronomik ndërkombëtar Gault & Millau ka përgatitur një udhëzues kombëtar në të cilin ...

WOW! - Dita Pink feston verën e kuqe kroate, verën e gazuar dhe shampanjën

6. Festivali Ndërkombëtar Veror i Verës Rozë, Champagne Shampanjë dhe Dita Pink Shampanjë e organizuar nga Women on Wine / WOW do të mbahet këtë vit me 21. Prill në Mimara. President ...

Arman midis Oscarëve: Wine & Cinema në Bornstein

Tempulli verë Bornstein Wine Bar & Shop në Kaptol verë të shkëlqyer, enët interesante dhe natyrisht një kohë e mirë të mos mungojnë për gati njëzet vjet. Kur ...

Lojë e re shoqërore: Sa sushi mund të hani?

Në një gamë të gjerë të restoranteve dhe bareve sushi të Zagrebit, Ginger Sushi në Dugava fton vizitorët e saj të ofrojnë "Të gjithë ju mund të hani" për 149 kn ...

Udhëtimi i Circusit të Kuzhinit: Ivan Zidar dhe burgers gourmet Mason vizituan Zagrebin

Kuzhinierët që udhëtojnë vazhdojnë të mbyllin buzëqeshjen e gjerë në fytyrën e hedonistëve gastroorë, ndërsa mjekrat yndyrorë shijojnë ushqime të shijshme. Këtë herë kuzhinieri Igor Gudac priti Ivana Zidara ...

Nirvana - historia e vërtetë Tribute Banda

Në përmbytjet e haraç dhe të mbulojë grupet që në Zagreb vizituar pothuajse çdo ditë, Nirvana haraç band, riprodhimin më autentike e origjinale trio Nirvana dhe të shëndoshë dhe vizuale ...

Të nderuar, le të shkojmë në Habib në Falafel më të mirë në qytet ...

Habibi, një restorant ku ju mund të më në fund të shijoni shijshme sipas recetave origjinale kuzhinës orientale, Lindjes së Mesme, me theks në versionin libanez të pjatave Mèze nxehtë dhe të ftohtë nga ...

Së shpejti 3 fillon. Festivali i Verës së Verës së Vinartit

Vinart Grand Tasting është një festival festiv që do të prezantojë verërat 120 nga Kroacia dhe bota për të tretin vit radhazi. Festivali po ...

Zagreb Coffee Break 2018 - kafe nuk ka të njëjtën shije

Të dielën, 18.2. Zagreb Coffee Break u mbyll, i cili, sipas organizatorit, Dejan Ganžulić (Perandoria Kafe) këtë vit vizitoi aq shumë të dashuruar me pije të kuqe për të ...

Vinoljupci e quan pranverën

Të enjten, 1. Mars në Qytetin e Vjetër të Klubeve të Shkrimtarëve, vreshtat përfaqësojnë "malvasia simpatik, modest (dhe legjitim! :)) Teras, mashkullore dhe joshëse joshëse ...

Që nga e premtja leximi i gazit

Stacioni i gazsjellësit të Zagrebit, në bashkëpunim me Postën kroate, do të fillojë të lexojë të metat e gazit të premten. Leximi do të shkojë deri në 15. Korrik, ditën e punës dhe të shtunën ...

FOTO: Përmbytjet përmbytën Zagrebin

HNS nuk dëshiron as incidentin më të vogël në ndeshjen e së nesërmes ndërmjet Kroacisë dhe Ukrainës, sepse mund të na kushtojë shumë, madje edhe ta hedhim kampionatin.

Hammer: "Ka llum të mjaftueshëm!"

Kandidati i pavarur për kryebashkiakun e Zagrebit Sandra Švaljek mbajti një konferencë shtypi për Ditën Botërore të Ujërave me temën "Llum i mjaftueshëm"! Fëmija ka vënë në dukje se si ...

Fundi i burimeve të Bandiç në Britani u quajt Blagoja Berse

Nuk ka fund në lojë pa gardh në Sheshin Britanik. Ajo është zbuluar vetëm se për shkak të lëndinë të re nuk mund të kalojë autobusë, kështu që ...

HAZU përfaqëson terminalin e ri të pasagjerëve të aeroportit "Franjo Tuxhman"

Të hënën, 20. Mars duke filluar në 18 në atrium të pallatit të Akademisë Kroate të Shkencave dhe Arteve në N. Š. Zrinskog 11 u ...

Administrata e qytetit do të masë presionin e syve për punëtorët në Ditën Botërore të Glaukoma

Fushata Kombëtare e sivjetme në Javën Botërore të Glaukomës do të mbahet nga 12. në 18. Mars në 24 qytet kroat ku ...

Dy gra vodhën para nga 83-vjeçarja në Trešnjevci duke paraqitur me të vërtetë

Të hënën, rreth 18.15 orë, Trešnjevka Rruga Ante Pandakovića, dy femra të panjohur në mënyrë të gabuar duke paraqitur hyrë në banesën 83-vjeçar dhe ...

Jubilee Clock për Planet Earth duke mbyllur dritën 25. mars

Të shtunën, 25. Në muajin mars, organizata mbarë botërore e mbrojtjes së natyrës WWF po organizon një plan jubile të planetit në mbarë botën. 20: 30-21: Orari 30, ...

Fillon Festivali i Visibaba në Vukov Dol Creek

Të dielën, 19. Mars në 14 orë në kazino, të derdhet poshtë Vukov, Mountain Upper fillon festivali lulebore organizuar nga familjet malore ...

Zjarrfikësit paralajmërojnë për kujdesin për djegien e mbetjeve bimore

Dhe këtë vit zjarrfikësit në pothuajse të gjitha qarqet regjistrojnë një numër të madh të zjarrit në ajër të hapur për shkak të djegies së mbetjeve bimore. Zjarret e tilla shpesh kërkojnë angazhimin e një ...

Studentët e Zagrebit janë fitues në Turneun Botëror në debat

Ekipi debatues i Kroacisë këtë fundjavë fitoi turneun e debatit ndërkombëtar të shkollave botërore në Slloveni, një nga debatet më të mira në botë. Ky turne ndërkombëtar me evropianin më të gjatë ...

Pëlquan të enjten pianisti Demidenko në Institutin Kroat të Muzikës

Të enjten, 16. Mars 2017. në mësimet e 20 në Sallën e Madhe të Institutit të Muzikës Kroate, pianisti i njohur rus NIKOLAJ DEMIDENKO do të jetë recital! Recital ...

Festivali i Pranverës fillon në Strugë, tema është mbeturinat komunale

Dita e parë e pranverës sjell një festival të ri në qendër të Zagrebit! Nga 21. në 26. Sheshi i Strossmayer-it të muajit Mars bëhet Festivali i Pranverës Mirëseardhëse. Festivali në ...

Paint çorapet për njerëzit me Down Syndrome

Asociacioni Botëror i Shoqatave të të Rinjve (SSMH) filloi Ditën Botërore të këtij viti të dedikuar për Sindromën Down, e festuar nga 21.

Vendndodhjet e monitorimit të shpejtësisë 14.03.2017.

Selska c., Al.G. Bologna, av Zagreb., D 28, Slavonska av., Vukovar Street, vëllazërore Bashkimi Kroat, AC A-1, 2-A, A-3, A-4

Pa 14.03.2017 aktuale.

Vendi: Zagreb Rruga: R. Cimermana 66-do kraja par, XIV. Podbrezje 9, duke kërkuar çifti 12b-60, 13-27 Nep, 33 pritet duration: 08: 00 - 14: 00 punon: Qytet planifikuar: Zagrebi Rruga: Trnsko 14, b, c, e, f, kohëzgjatjen e pritshme: 08: 00 ...

lidh

5,443tifozëtsi
2,147ndjekësitlarje
0ndjekësitlarje
- Reklamat -

Columns

Socialdemokratët nxorën votues për ëmbëlsira të mira

Në klubin tonë është gjithmonë një atmosferë e mirë dhe nuk ka grindje. Shpesh dikush sjell dhe ëmbëlsirat kështu që ne dëshirojmë të vijmë në takime dhe përfaqësues të të tjerëve ...

Lehtë për të jetuar

Ishte një tragjedi që mund të gjente vetëm ndjenjën e vërtetë kur unë mund të mendoj për këtë. Në fëmijërinë e hershme ...

Pse Bernardic e kthen SDP në Cosa Nostra

Shumica e anëtarëve të partive politike kroate po përjetojnë organizimin e tyre si familje, pasi shpesh ata shprehin veten publikisht, duke menduar se është pozitiv. Por ...

Ndërsa takova ambulancën e Kozari Bokës me yllin e një sapuni meksikan

Kur bëhem i sëmurë, sa e vështirë është, nuk më shqetëson me shqetësimet e zakonshme ... Nuk po pyesin nëse bakteret do të përhapen? A kam ...

Unë jam një cigan, kështu që çfarë?

Këtu dhe atje, unë kaloj një pjesë të Kozari Putevës, e cila përndryshe shtrihet gjerë. Pjesa ku të gjitha rregullat pushojnë së aplikuari, ku ...

GLEDAJ DALJE