E diel, shkurt 17, 2019

Sincic: Pernar do të jetë kandidat për kryetar të Zagrebit!

Presidenti i Lifeguard dhe Përfaqësuesi Parlamentar Ivan Vilibor Sincic njoftoi mundësinë që partia e tij dhe kolegu i tij parlamentar Ivan Pernar do të propozonin ...

Jelena Pavičić Vukičević zgjodhi njëzëri presidentin GO Bandic Milan 365

Në Kuvendin e Qytetit të Zagrebit, Bandiç Milan 365 - Partia e Punës dhe Solidariteti mbahen të premten, 27. Janar në Tribunën e Zagrebit, për ...

'E drejta për ujë për të mbrojtur kushtetutën dhe shpalljen e të drejtave themelore të njeriut'

Partia Social Liberale Kroate të enjten në qendrën e shtypit në Zagreb në orë 11 organizoi një tryezë të rrumbullakët mbi "E drejta për ujë është një njeri ...

Iniciativa "E drejta për ujë është e drejtë e njeriut": HSLS kërkon ndryshimin e kushtetutës ...

Partia Social Liberale Kroate të enjten në qendrën e shtypit në Zagreb në orë 11 organizuar një tryezë të rrumbullakët mbi "E drejta për ujë është një e drejtë njerëzore '-...

Fabian Bartoloviç i Podsused-Vrapçes kthehet në HSP ...

Këshilltari Neighborhood Podsused- Vrapče Fabian Bartolović njoftoi kthimin në radhët e partive politike HSP AS. "Në përputhje me zbatimin e zgjedhjeve ndërpartiake në të gjitha nivelet, dhe në ...

Komadina: Bernardiq nuk duhet të kandidojë për kryetarin e komunës

Presidenti i SDP Davor Bernardiq nuk deshi që gazetarët të konfirmojnë ose të mohojnë nëse do të kandidojë për kryebashkiakun e Zagrebit, duke thënë se vendimi do të bëhej ...

Reformistët në Zagreb krijuan një post elektoral, të udhëhequr nga Robert Hirc në fushatë

Në sesionin e Presidencës Reformatike të Zagrebit u mbajt të martën në Zagreb, u krijua një kabinë elektorale për zgjedhjet e ardhshme lokale në Qytetin e Zagrebit. Reformistët në Zagreb do të ...

Kryetari i HHO-së në Orepiq dhe një ndalim i mundshëm mbi simbolet totalitare

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, kryetari i Komitetit Kroat të Helsinkit iu drejtua publikut. Fjala e transmetuar në mënyrë të plotë: "Dita e të Drejtave të Njeriut është një shans për të parë ...

Dario Zurovec Split Shibe "Për shkak të menaxhimit të keq në të dielën e shenjtë"

Ndonëse festohet dje në Ditën e Shën Gjonit, fëmijët zakonisht marrin dhurata ose dhurata, ose të dyja, dhe politikanët janë bashkuar me të njëjtën "dhuratë" ....

Goran Beus Richembergh HNS e adut në garën e Velika Gorica

Goran Beus Richembergh, një përfaqësues i parlamentit dhe president i HNS-së gjerman i Gjermanisë, njoftoi kandidaturën e tij për kryetarin e bashkisë së Velika Goricës. Nesër duke filluar nga 17.30 në Teatrin Home ...

HSLS në Zagreb në punimet në Gajeva dhe në Sheshin Britanik

Ndërsa dje kryebashkiaku Bandiç vizitoi punimet në Gaj, sot dukej Zagreb HSLS përbërë Darko Klasić, Sekretarin "Qytet HSLS 's e Zagrebit, Dejan ...

HSS-ja e Zagrebit ka frikë nga Kreš Beljak!

Ndërkohë që shumë kryetarë të tanishëm dhe të mëparshëm të HSS-së i drejtohen presidentit të kësaj partie, Kreš Beljak, po ankohen për ...

Dhe Anka Mrak Taritaš reagoi ndaj shkatërrimit të Sheshit të Luleve

Pasi kandidati për kryetar të Zagrebit Sandra Svaljek paralajmëroi të shkatërrimit të përsëritur e megalomaniaku Square Flower projekton Tomislav Horvatinčić që në një mënyrë mistike merr ...

Të rinjtë për të drejtat e punëtorëve

Shoqata e Asociacioneve dhe Sindikatave organizon një aksion proteste në formën e një performanse vizuele-tërheqëse "Të Rinjve për të Drejtat e Punëtorëve" të mërkurën, 16.11. para ndërtesës së Qeverisë së Republikës së Kroacisë me ...

Radimir Çaçiç: Le të mos gënjejmë, rritja e burimeve të rinovueshme është ...

Kryetari i Partisë Popullore - Reformistët Radimir Çaçiq mbajti një konferencë për shtyp në rrugën Pavla Hatza 12 me temën "Si të parandalojmë rritjen e çmimeve për ...

Mund të pranoni: Anka Mrak-Taritaš do të jetë çdo të hënë në Ilica ...

Presidenti i Qytetit të HNS të Qytetit të Zagrebit dhe një anëtar i Parlamentit Kroat, Anka Mrak-Taritaš, vazhdon pritjen e rregullt të qytetarëve të Zagrebit çdo të hënë, duke filluar të hënën, 3. Tetor ...

Alekandra Kolarić: Jam gati të kandidoj për president të SDP nëse unë ...

Ish-anëtari i SDP Aleksandar Kolarić, në pyetjen e sekretarit të kompanisë kroate të gazetarëve, Vladimir Lulić, nëse ajo ishte gati për kandidaturën për president të SDP, u përgjigj ...

FITUESI I 2 MANDATIT: Bandiç pritet të tregojë të tjerëve se si të ...

Koalicioni për Kryeministrin, i kryesuar nga Kryebashkiaku i Zagrebit Bandić, fitoi mandatin 2 në Zgjedhjet Parlamentare. Edhe pse ata kanë konfirmuar ekzistencën e tyre në politikë ...

MUNDËSI PËRGJIGJE: Mbështetje për të huajt Smart në zgjedhjet e 1 u rritën gjashtë ...

Sondazhet e natës së kaluar treguan se mbështetja për partinë u rrit me zgjuarsi gjashtë herë në 1. njësi. Rezultatet e sondazhit, si dhe problemet në Kroaci, ...

Kandidati i HDZ Dražen Bošnjakoviq kaloi nëpër biçikletë përmes VI. njësi zgjedhore

Ish-ministri i drejtësisë dhe kandidati i HDZ-së në zgjedhjet parlamentare për Kroacinë Dražen Bošnjakoviç ishte pjesë e fushatës në një mënyrë unike. Gjithsesi, një tifoz i madh i makinës ...

GONG: Le të vendosin qytetarët lirisht në zgjedhje të ndershme

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme për përfaqësuesit në Parlamentin kroat, GONG bën thirrje të gjithë aktorëve të procesit zgjedhor (komisionet zgjedhore dhe të organeve të tjera zgjedhore, autoritet, dhe votuesit ...

Jelena Pavicic Vukicevic: Sulmi ndaj Sandru Perkoviq është me të vërtetë një akt i turpshëm ...

Në fushën e klientit partiak Milan Bandiç 365 Punës dhe Solidaritetit mbajti një konferencë për shtyp në përgjigje të fyerjeve të drejtuara nga Sinisa Ruzic Mostovog ...

THIRRJE PËR KOORDINIM: Rinia e HDZ-së shkaktoi SDP në Sheshin e Iblerit

Të rinjtë e HDZ vetëm pak ditë para zgjedhjes së Parlamentit Kroat në sheshin Ibler në Zagreb, shkaktuan SDP. Udhëhequr nga presidenti i ri Josip Bilaver dhe ...

Koalicioni Kombëtar organizon takime parazgjedhore në VI. njësi zgjedhore

. Nesër, e mërkurë, 31.kolovoza 2016, Koalicioni Kombëtar i organizuar mitingje fushatën në njësinë 6.izbornoj: 10.00 fillojnë së bashku në Folësit Kutina: Mirando Mrsic, e parë në listën e 6. IJ (përfaqëson kandidatët ...

Kandidatët e HDZ-së të Njësisë Zgjedhore vizituan shtëpinë për të moshuarit dhe personat me aftësi të kufizuara

Dje akademiku Željko Reiner vizitoi Shtëpinë e Dhomës së Përfaqësuesve të Dhomës së Pleqve dhe të Moshuar, Shtëpinë e Dytë Gaj në Trešnjevci, ku ...

Punëtorët të shtunën në Jarun përfaqësojnë kandidatët dhe programin në VII ....

Partia kroate e Punës dhe kandidati i pavarur Zorislav Antun Petrović do të paraqesin programin zgjedhor për qytetarët 7. IJ në tregun Jarun në udhëkryq të Hrvoje Macanoviq dhe ...

Koalicioni Kombëtar përfaqëson kandidatët për VI. elektorali në Velika Gorica

. Sot, e premte, 26.kolovoza 2016, në Velika Gorica, në 12: orë 00 paraqesin kandidatët dhe kandidatët nga lista e Koalicionit Kombëtar të 6. njësi zgjedhore. Journal ...

Maja Grubišin: Suksesi më i madh i Urës është se ata sollën njerëz si ...

Si pjesë e fushatës "Përfundimi i Gruas", biseduam me kandidatin e Hënës së Listave të Pavarura për I. Njësinë Zgjedhore Maj. Grubišin. Më poshtë mund të gjeni se pse u largua ...

Milan Bandiç: Disa prindër i mbajnë faturat e teksteve, kryeministri i ri do të ...

Zagreb gadonačelnik Milan Bandiç njoftoi, shfaqje Yammat FM "Qyteti babait", se nëse fitore në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të financuar kostot e teksteve dhe ...

Programi i paraqitur dhe lista e Koalicionit të Atdheut për VII. njësi zgjedhore

Koalicioni Atdhetar i bërë nga HSP AS, HKDU Dr. Marko Veselica, DREJTA, USP dhe HDS në një konferencë shtypi publikisht paraqiti një listë të kandidatëve dhe ...

HDZ përfaqëson kandidatët për VI. njësi zgjedhore

Sot, 19. Gusht 2016. në 11: 00 Hours, në Qendrën e HDZ (Sheshi Fitorja 4, Zagreb), mbahet një kandidat për VI. një elektorale e të cilit ...

"ASSEMBLY" TOUR: Bandiç për ditën e parë të vizitave zyrtare të fushatës parazgjedhore ...

Dita e parë e fushatës zgjedhore Kryetari i Zagrebit dhe lideri i Koalicionit për kryeministër Milan Bandiç filluar me hapjen e punimeve në tubacionet e ujit të nxehtë në Zagreb dhe rregullimin e një ...

Krerët e partisë Pametno: Në Zagreb dhe qytetarë të Splitit janë ...

Mbledhja e mbeturinave në Split, si dhe në Zagreb, është vetëm për shkak të grumbullimit të shërbimeve të mbeturinave dhe asgjë tjetër. Shfaqja e kësaj jave ishte splitska ...

Bandiç i dha 40 koston në qytetin Drniš për shënimin e "Drniš kulturore ...

Qyteti i Zagrebit, nga kryetari i bashkisë së Milanos Bandiç 14. Korrik 2016. dhuroi 40 koston në qytetin Drniš për mbajtjen e ngjarjes kulturore të verës Drniš 2016. të cilat ...

MINISTRI I PAGESAVE TURISTIKE: Shoqatat e Zagrebit dhe Zagrebit marrin para ...

Ministri i Turizmit Anton Kliman në turizmin rural Kezele ka nënshkruar kontrata me përfituesit e Konkurrueshmërisë së Biznesit Turistik dhe Shoqatave Profesionale në Qytetin e Zagrebit ...

LICENCA HISTORIKE: Nga Zagrebi në Velika Gorica, tramvaja po vjen së shpejti

Zagrebi dhe Velika Gorica së shpejti do të lidhen - linja e tramvajit, përfundimi i takimit të dy kryetarëve të komunave, që u zhvillua në Universitetin e Hapur ...

Andrej Plenkoviç do të jetë i vetmi kandidat për presidentin e HDZ ?!

Andrej Plenkoviç mblodhi nënshkrimet e nevojshme për kandidaturën për liderin e ri të HDZ. Duket se do të jetë i vetmi kandidat në zgjedhjet e partisë për ...

Davor Bernardiq: Tregu i Zagrebit mund të jetë po aq tërheqës sa ...

Qyteti SDP ka deklaruar se situata aktuale e tregut britanik dhe të ashpër thirri lëviz kryebashkiak. Deklarata u dha nga presidenti i Zagrebit SDP Davor Bernardic. Pas pagës së Branimit dhe ...

Bashkësia Islame nuk e di kur do të paguhet, dhe Kryepeshkopi i Zagrebit ...

Qyteti i Zagrebit do të dhurojë rreth dy milionë kuna në Arkidiocezën e Zagrebit dhe në Bashkësinë Islame Medžlis të Zagrebit, rreth një milion kuna secili, për mjedisin ...

Zagrebi HNS sulmoi ashpër Bandiçin për shkak të premtimeve parazgjedhore jo të plota

Duke pasur parasysh premtimet e fundit të Kryetarit të Bashkisë së Zagrebit dhe Komitetit të tij të Kulturës, kemi frikë të vërtetë se këto "dëshira të mira" dhe kontingjenti i tërë do të jetë ...

Škrlec: Në vend të Londrës, Zagrebi mund të bëhet selia e re e Agjencisë Evropiane për ...

Pas referendumit të qytetarëve për largimin nga Mbretëria e Bashkuar nga Bashkimi Evropian dhe procesi jashtëzakonisht kompleks i shpërbërjes që po zhvillohet, sipas mendimit të deputetit të Parlamentit Evropian ...

Milanoviq: Dalja e vetme është zgjedhjet në fillim të verës

Me rastin e krizës aktuale të qeverisë, komentoi edhe Zoran Milanoviç, duke komentuar mbi lëvizjen e fundit të HDZ-së. 'Unë nuk jam në gjendje t'i shpjegoj qytetarët pse do të prisnin ...

Karamarko: Po nisim rizgjedhjen e Oreskoviqit

Zëvendëskryeministri i parë Tomislav Karamarko njoftoi se shkon HDZ kujtojnë Procedura kryeministrin Tihomir Oreskoviç shkak se qeveria është jofunksional. 'Ne si partia më e madhe në Parlament ...

Sesioni i Këshillit Ekonomik dhe Social u anulua

Sesioni i Këshillit Ekonomik dhe Social, i cili do të mbahej të hënën, u anullua për shkak të mungesës së kuorumit, pasi që nuk kishte numër të mjaftueshëm të ministrave nga ...

Budak: Besoj se tema e arsimit do të bëhet dominues në zgjedhjet e parakohshme

Mysafirja e Sanja Sanjina Španovića e Veto në Jabuka TV ishte Neven Budak, kryetar i Komisionit të Ekspertëve për zbatimin e strategjisë së arsimit. Duke komentuar deklaratën e kryeministrit Tihomir Oreskoviç, ...

Oreškoviq thirri Petrova dhe Karamarko të jepnin dorëheqjen, pyet Karamarko ...

Kryeministri Tihomir Oreskoviq dha në Zagreb të enjten një deklaratë për shtyp, në të cilën e quan presidentin HDZ Tomislav Karamarko dhe udhëheqësit e Shumë Bozo Pjetrit ...

Tolušić: Nëse Karamarka do të hiqet në qeveri, HDZ nuk mund të jetë pjesë e ...

"Në rastin e zgjedhjeve të reja, ne humbim 2 miliarda euro nga fondet e BE në mënyrë të pakthyeshme, por besoj në suksesin në transferim nëse nuk mundemi më ...

Sabina Glasovac: Gruaja e Oreskoviqit është hipokrit

SDP MP dhe një anëtar i ri i presidencës dhe partia Sabina Glasovac tha në një talk show vetos Sanjin Španovića në Apple TV, si në qoftë se ...

Lindur 15.05.2016.

Në KBC Sister Milosrdnica, vajza ka lindur Kata Jolić, Morana Krevatin, Tadijan Marçinković dhe Mia Sučec. Djali i Merkurit lindi në Sarajevë nga Sara Šemrad dhe ...

Slobodarski aktivisti odgovorili su presidenti

Shoqata e Lirisë Aktivistët dërgoi përgjigjen te Presidenti i Republikës së Kroacisë, të cilën e bëjmë në tërësi: Përgjigja e Presidentit të Republikës së Kroacisë në fjalimin e saj drejtuar kombit 09.05. Shkaku i ndarjes në vend është kryesisht ...

FUNDIT

DUA DUA TE DI