Jo Whitesnake, por Verë dhe Kinema: Këtu shkojmë përsëri!

Për të katërtin vit me radhë, falë entuziazmit të Jelena Bulum, entuziastë film dhe dashamirët e verës vijnë në e tyre në punishte vere Bornstein ku një gotë të verërave të zgjedhura me kujdes dhe kafshon shijshme kujtojnë filma themed. Verë dhe Cinema ofron përvojë 3 në 1 përvojë të çmimeve, dhe me këtë ne shtoni një shoqëri të mirë në një atmosferë të këndshme nga vera e tempullit në Kaptol çudi që vendet e lira zakonisht e bën!

Vinopija, Alen Grozaj dhe Bruno Trapan
Ekipi i Verës dhe Kinema (foto nga Julio Frangen)

Këtë herë tema u thënë lamtumirë pushime verore me kana magjike përqafim të mbushura me 5 verë ndryshme ndërthurur me 5 shirita celuloidi që janë conjured kujtimet e një vere që mbahet mend përgjithmonë. Fonogram godet foursome suedeze cilit Mamma Mia filmuar dy herë, të ftuar me verëra të zgjedhura takuar Nenad Trifunoviç - një pijanec, dhe filmat janë shpenzuar është Jelena dhe Alen Grozaj ...

Mbrëmja filloi natyrshëm me verë të gazuar, por jo ndonjë prej saj: dragua intimurble ai nuk e ndez zjarrin por e ngroh atmosferën me këngën Unë ende mund të kujtoj verën tonë të fundit dhe skenën nga tani dhjetë vjet të pjesës së parë të vjetër Mamma Mie në ishullin grek të Kalokairit ku këmbëngulja e grave (disa do të thoshte - kokëfortësi) në luftën kundër stereotipeve është pothuajse një markë tregtare e filmit. Pozoj (dragoi në Medjimurje) brut 2015., Verë me gaz nga varietetet autoktone ringjallur PUŠIPEL punishte vere Dvanajščak-Kozol, të guximshme, por në të njëjtën kohë i butë, ashtu si heroina e filmit: ndeshje perfekte nr. 1! Shënimet freskuese të agrumeve janë përkryer të përziera me biskota, këtë herë të përgatitur posaçërisht në restorantin e Zagrebit Krishtlindje.

Pie by Noel
Noel zalogaji dhe Pozoj (foto nga Julio Frangen)

Më poshtë, në mendjen time ne udhëtoi për në ekzotike Tajlandë dhe kujton se si Leonardo Di Caprio në rolin Vicenarian Richard, varësia nga nikotina, video games dhe filma të luftës për Vietnamin në film Beach nga 2000. vjeçar - i intriguar nga një hartë e një miku të mashtruar pak para se të bënte vetëvrasje - ndryshoi rrugën e rrugës, por edhe pamjen e jetës. Harta hyn në plazhin e bukur të Maya Beach, i cili do të përputhej në mënyrë të përkryer me xhamin Milosevic Rosé e bjonde e vogel 2017. Unë nuk e gjejnë rrugën për në plazh Maya, dikur e ndaluar edhe nga Instituti për vreshtari, këtë u rrit, mjaft e ëmbël dhe akoma të freskët, me origjinalitetin e saj mund të ju kudo në botë, ndërsa ulur të qetë mbështetur në karrige e tij.

Verë dhe Kinema 02
Miloš R Stagnum u rrit (foto nga Julio Frangen)

Kur unaza e verës hyn Bruno Trapan, pasuar nga Ry Cooder's All Shook Up - është e qartë se me bartenderët e Brian Flanagan (Tom Cruise) në filmin Koktej nga 1988. në gota derdh Trapan Malvazija Uroboros 2015. ngjyrë të artë, Int dhe aroma lules, dhe kjo Trapan Malvasia dallohet nga të tjerët me kompleksitetin e saj, pasurinë e aromë dhe shije frute aromas që janë të gjata që zgjasin ... I jap!

Verë dhe Kinema 01
Trapan Malvazija Uroboros 2015 (foto nga Julio Frangen)

Komedia italiane e mjeruar Një kompani e vogël në jug (Një ndërmarrje e vogël jugore) Nga 2013. me aktoren Sllovake BARBOR Bobulovom starring Magnolie, pension film Escorts është se ne duhet të shikojmë, sepse kur në një vend, një vetmuar far shtrenjtë ekipit të çuditshme, një prostitutë ish prift të shpjegojë disa gjëra në jetë - fun kurrë nuk përfundon. Dhe kjo qeshura nuk vdes poshtë, dhe ka qenë një verë e katërt, biker me sy të kaltër Mateu Violeta pak Matuško Dingač nga 2013. vit.

Verë dhe Kinema 04
Matuško Dingač 2013 (foto nga Julio Frangen)

Për fundin e verës së shkretë të vjeljes së vonë Kurorë e Madhe 2015 punishte vere Benvenuti, Një përzierje e Malvasia, Muscat dhe varieteteve të rralla autoktone ulovine aroma e mjaltit mbushi bodrum vere dhe solli shijet dhe ngjyrat e në fillim të vjeshtës, i cili erdhi në jetë në kanavacë me një skenë më të suksesshme nga filmi hit Mami im - Këtu shkojmë përsëri (2018.) dhe platformën e muzikës Kur e putha mësuesin.

Verë dhe Kinema 06
Corona Grande 2015 (foto nga Julio Frangen)

Vjeshtë arrin (Dunjo tim), që do të thotë pritje të mushtit dhe Bornstein, dhe komponimet e reja të filmit që deri më tani kanë provuar të jetë një hit i madh!