E martë, tetor 23, 2018

SUVAG hapi ambulancën në Zaprešić

Nuk ka fatin më të madh në jetë sesa ndihmojnë ata në nevojë, sot Milan Bandiç ka thënë në Zaprešić sot në hapjen e një logopedike ...

Shpirti i ngrohtë sllavian i 28. Tetor në Lisinski

Në konferencën për shtyp para Institutit Kombëtar Hidrometeorologjik u mbajt një koncert në Shimunovë në Lisinski. Koncerti u ndoq nga kryebashkiaku i qytetit të Zagrebit Milan Bandiç ...

Kjo duhet të duket si një Punëtor i Ripërtërirë në Ditën e Të Gjithë Shenjtorëve

Ky është një nga investimet më të mëdha të trafikut në vitet e fundit 50, me vlerë 200-milion dinarë, në mënyrë që Zagrebi të marrë një nga rrugët më të bukura ...

Panairet e ushqimit të lirë, jetesa e mirë dhe gjuetia në Velesajma

Nga 18. në 21. Tetor në Panairin e Zagrebit do të mbahet Panairi i Ushqimit dhe Jetës së Mirë dhe Ditët e Gjuetisë dhe Peshkimit, në konferencën e sotme ...

Tie Festival Open

Me rastin e kremtimit të Ditës së Kravës, nënkryetarja Jelena Paviçiç Vukiceviç hapi djepin e Sheshit të Zagrebit, i cili organizohet në ...

Verë të martën në Bornstein Wine Bar: Verëra Arenberg

Në një portal bashkëpunim të përbashkët për gastronomisë dhe turizmit Menu.hr dhe Wine Bar Bornstein në Kaptol kaluar të martën filloi një seri seminaresh me verë ...

Jo Whitesnake, por Verë dhe Kinema: Këtu shkojmë përsëri!

Për të katërtin vit me radhë, falë entuziazmit të Jelena Bulum, entuziastë film dhe dashamirët e verës vijnë në e tyre në punishte vere Bornstein ku një gotë të zgjedhur me kujdes ...

Varietetet italiane u pakësuan nga harresa: Grazie Ronchi di Cialla

Gjetja e varieteteve të vjetra, pothuajse të zhdukura të verës dhe ringjallja e tyre është një prirje globale me synimin themelor të zbulimit të shijeve të reja, shpesh të habitshme që sjellin shqetësime në buds të shijshëm ...

Bandiç në Bruksel

Me ftesë të kryetarit të Brukselit, kryetari i bashkisë Milan Bandiç, Philippe Close, mori pjesë sot në 7. takimi i kryetarëve të qyteteve të mëdha të Bashkimit Evropian dhe Komisionit Evropian. Kryesore ...

Burger sot: ushqim rrugor ose intern për ngrënie gjobë

Këtë vit, Festivali Burger i Zagrebit mund të provojë më shumë se disa burgerë 70 të prodhuara nga zotëruesit 18 Burger nga Zagrebi, Pula dhe ...

Atletët kryesorë morën Bandiç

Kryetari i Bashkisë Milan Bandiç priti në Pallatin Dverce të atletikës dhe atletëve të sportit në 2018. arritën rezultate të jashtëzakonshme në arenat sportive në Evropë ...

Hapni 15. Rënia e Maksimir

Në Parkun Maksimir, nënkryetari i Qytetit të Zagrebit Jelena Pavičić Vukičević hapi 15. Maksimir Eva, një ngjarje ndërkombëtare për të moshuarit, dhe ...

AD Plastik: Një kompani që vazhdimisht investon në teknologji dhe punëtorë të rinj. Dhe kështu u përhap ...

Zagreb njësi kompania AD Plastik, prodhuesi më i madh kroat i pjesëve plastike për industrinë e automobilave në Evropë punëson punuar mbi të punësuarit 3 000, sot ...

Më shumë argëtim dhe argëtim: Bandiç hapi një burim në Klinikën Vrapče

Në frontin e ndërtesës kryesore të Klinikës për psikiatri Vrapče dje vënë në punë restauruar burim, dhe që është i njohur për dashurinë e tij për ta, duke i liruar ujë ...

Megjithatë, Bandiç u tha grave

Kërkoj falje për atë pjesë të deklaratës sime që mund të keqkuptoheshin dhe që mund të mallkoheshin dhe të ofendoheshin nga saktësia. Më vjen keq ...

Egoist. Dhe aq mirë për të gjithë ...

Bar tretë në Zagreb, e cila lidh të njëjtin slogan dhe u hap zyrtarisht të shtunën në Veslacka 17, në ndërtesën e re duket si një anije luksoze ...

Sot, shenjat e fillimit të firmës Startup - shansi i fundit për të marrë 160 mijëra dollarë

Qyteti i Zagrebit dhe Qendra e Inovacionit të Zagrebit ju ftojnë - Të regjistroheni për programin Para-Fushatë të Fabrikës së Fillimit dhe të siguroni trajnime intensive, mentorë të lartë, ...

Kur përfundojnë punimet e ndërtimit? Ja çfarë thotë Bandiç:

Megjithëse vera ka mbaruar, punët e verës rreth qytetit po vazhdojnë ende. Kryebashkiaku Milan Bandiç i vizitoi ata dhe u tha gazetarëve të mbledhur kur do të ...

Që nga bashkimi me BE, Zagrebi ka shfrytëzuar 700 milion nga fondet

8 u mbajt dje në ndërtesën e administratës së qytetit. seancën e Këshillit Ekonomik dhe Social mbi përdorimin e fondeve nga Fondet Evropiane në periudhën e pranimit në Kroaci ...

Bandiç premtoi të ndërtonte Monumentin në Atdheun në pranverë

Fillimi i ndërtimit të "Monumentit të Atdheut" në Sheshin Stjepana Radiq me vlerë prej HRK 21 pritet në pranverë, u njoftua të martën në një konferencë për ...

Ryan Crouser fiton Përkujtimin e Victor Ivancic

Kampion olimpik i Ryan Crouser në Riga Ryan Crouser fitoi 22.09 4 të hënën me një kapelë XNUMX metra. Memoriali Ivan Ivanic, ...

Për shkak të rinovimit të tramvajeve të Rotorit, nuk është më me makinë midis Ura Savo dhe Sopot

Për shkak të rindërtimit të rotorit Remetinec, nga e hëna 6. tramvajet ndalet midis urës së Savo dhe Sopot në gusht dhe inaugurohet një linjë e jashtëzakonshme e autobusit 607 ...

Socialdemokratët nxorën votues për ëmbëlsira të mira

Në klubin tonë është gjithmonë një atmosferë e mirë dhe nuk ka grindje. Shpesh dikush sjell dhe ëmbëlsirat kështu që ne dëshirojmë të vijmë në takime dhe përfaqësues të të tjerëve ...

Bandiç kërkon kujdes: shkolla filloi!

Në ditën e parë të shkollës, kryebashkiaku Milan Bandiç dërgoi gjithashtu një mesazh përkujtimor për të gjithë qytetarët; dhe ata që nuk kanë të drejtë vote në zgjedhjet e të cilave verë ...

Nëse ju vuani nga cenosilaphobie, mbushni qelqin me birrë Vukovar dhe frika nga xhami e zbrazët do të jetë ...

Një fillim i ri, i njëjti shije - një mesazh nga drejtori i fabrikës së birrës K Tine Puhalo Grladinović (një kompani në pronësi të birrës së Zagrebit) që nga fillimi i pronarit të ri të këtij viti ...

Servus! Madhëria e saj e lavdishme u kthye në Zagreb

Purger nga gjyshja - kuzhinier Dejan Markus - zëvendësoi zyrën e menaxherit në Pallatin e Beogradit në Zagreb, nja dy vjet më parë ...

Ju nuk duhet të largoheni nga Zagrebi për të provuar magjinë e Venedikut!

Vera në Zrinjevac këtë vit ofron objekte të shkëlqyera dhe argëtim të madh. Për një atmosferë të mirë, një mendimtar simpatik në qendër të Zagrebit ...

Gastro Haus në Zagreb Haustor - një bistro me një prekje të veçantë

Boutique simpatik Haustor Haus është pranë Librit të Shkollës në Masaryk Street në numrin 26, përgjatë rrugës nga kulti i ish-Zvecka i hapur nga pranvera ...

Juliet mund dhe pa Romeo: verëra verore Krauthaker

Valle dhe muzikë të kombinuara me aroma, aroma dhe ngjyra kanë krijuar një ngjarje unike nën qiellin e shkëlqyer të Arenas të Pulës: një përzierje unike e performancës sensacionale më shumë ...

Bëhuni FACA dhe vini në Trešnjevački PLACA - Plac Mljac: një projekt me aromë dhe ...

Si zakonisht ndodh në Zagreb, ose asgjë nuk ndodh ose disa rrudha ndodhin në të njëjtën javë. Së bashku me festivalin e lajmeve të njoftuara tashmë ...

Përgatitjet për "mirëseardhjen" e Vitit të Ri në Festivalin e Verës në Rrugën e Winelovers në Zagreb - ...

E RËNDËSISHME: Për shkak të parashikimit të motit, festivali do të mbahet një javë më vonë, 5./6. Korrik !!! Zagrebi është çdo vit i pasur për ngjarjet e reja të bar 2-3, me të gjitha ...

Përgatitjet për "mirëseardhjen" e Vitit të Ri në Festivalin e Verës në Rrugën e Winelovers në Zagreb - ...

E RËNDËSISHME: Për shkak të parashikimit të motit, festivali do të mbahet një javë më vonë, 5./6. Korrik !!! Zagrebi është çdo vit i pasur për ngjarjet e reja të bar 2-3, me të gjitha ...

Decanter 2018. vreshti i Zotit Krauthakera dha edhe medaljen 7

Vreshtat janë të vendosura në Krauthaker 45,3 ° paralele, në të njëjtën në të cilën shkon në perëndim janë shumë të njohur fusha e verës në rritje: Istria, Piemonte, Val du Rhône, ...

Gëzim në një mënyrë franceze me një pamje të Jarun: në restorantin Alegria ju mund të hani dhe ...

Në vendin ku ju do ta prisni më së paku, në një ndërtesë banimi në Zagreb Vrbani, por me pamje Jarun, Nadege Pache Tihava franceze ka lindur në ...

Vina Franković: yjet e rinj të Decanter në hartën e verës Istrias

Duart e vlefshme të anëtarëve të familjes Franković në mënyrën më të mirë të përfitojnë nga pozita e Santa Lucia ndërmjet Istria perëndimore: tokën e bardhë Istrias, diellin Kroatisht ...

Marinada, një gablec i shëndetshëm i peshkut në qendër të Zagrebit, ku fritet - të ndaluara

Rruga merr restorantin e ushqimit të peshkut - përshkrimi më i shkurtër i restorantit të vogël Marinada në Tesla, 15 me një ofertë fenomenale të enëve të përgatitura fllad nga ...

Prezantimi i verës Jurica në Bodrum, i cili zakonisht nuk është në Zagreb - kështu që të jetë atje ...

Ndonjëherë AWP e pashmangshme në të enjteve u kthye në më elegante (dhe disa prej nesh më të përshtatshme për vite) duke dalë: këtë të enjte, 7.6. duke filluar me 18: 30 ...

Provoni çdo lloj oborr të mirë në Beštija

Haustors në Masaryk Street në qendër të Zagrebit për një kohë kanë qenë një oazë e paqes, ku restorantet, bare snack dhe bistros me një shumëllojshmëri të atraksioneve të tërhequr të gjithë ...

Zagreb Balon përsëri në stratosferën gastro

Restaurant reputacion të lakmueshëm dhe traditë pesëmbëdhjetë-vjeçare me një tarracë më të bukur të Zagrebit dhe një shesh lojrash të vogël për fëmijët e fshehur nga dielli dhe sytë prying me ...

Bar-kopshti dhe kuzhina, një pijetore e mirë (nga Priska Thuring)

Bistro në qendër të qytetit, pranë svevremenskog Alcatraz, nga edhe 16 točionika pivovaraThe Garden Brewery shkarkohen arsenalin e tij të tërë të birrës artizanale (ata edhe 14) ...

Pranë Zagrebit, kemi gjetur dashuri në verë: punishte vere Kolarić

Fermë e vogël Kolarić, e vendosur në rrugën e verës drejt Shën Jani, fshihet jo vetëm nga një punishte vere e vogël Kolarić, e drejtuar nga Franjo Kolarić me familjen e tij. Francis, ...

Lehtë për të jetuar

Ishte një tragjedi që mund të gjente vetëm ndjenjën e vërtetë kur unë mund të mendoj për këtë. Në fëmijërinë e hershme ...

Për mbijetesën e kroatëve në Bosnje, Zagrebi bashkëfinancon rregullimin e varrezave

Nga Zagrebi i buxhetit do të paguhen 4050 euro famullinë e Shën Gjergjit dëshmorit dhe BI kostot redaktimi të mjedisit të kishës dhe kapelës në varrezat e ...

Marrja e verës: Arti i aromës, shijes dhe ngjyrës - Krauthaker në barin e djathit

Dashamirët e verës martave, tani ne mund të themi tradicional - hiking Bar djathë, një vend në fillim të Cesarčeva në Zagreb, në të cilën, pa më shumë se 100 ...

Verë (Marijan Arman) dhe Kinema (Oscarovci) në Bornstein - më mirë se çmimi

Në Jelen Bulum, në Wine Bar të Zagrebit dhe Wine Bar Bornstein, këtë të enjte ne gëzuam tri herë për shkak të repertorit, përveç komente interesante ...

"Luksoze është në cilësi, jo në çmim" - motoja është udhëzuesi i Gault & Millau lirimin e të cilit ...

Kroacia do të jetë nga 6. Prill për t'u bashkuar me listën e vendeve të 28 për të cilat udhëzuesi gastronomik ndërkombëtar Gault & Millau ka përgatitur një udhëzues kombëtar në të cilin ...

Çfarë mund të mësojë bota nga Zagrebi?

Si kryeqytet i Kroacisë, Zagrebi përfaqëson një rrugë dhe stacion të pashmangshëm nga lindja në perëndim. Me një bashkim të pasur të frymës mesdhetare dhe kontinentale, Zagrebi mban sekrete ...

WOW! - Dita Pink feston verën e kuqe kroate, verën e gazuar dhe shampanjën

6. Festivali Ndërkombëtar Veror i Verës Rozë, Champagne Shampanjë dhe Dita Pink Shampanjë e organizuar nga Women on Wine / WOW do të mbahet këtë vit me 21. Prill në Mimara. President ...

Arman midis Oscarëve: Wine & Cinema në Bornstein

Tempulli verë Bornstein Wine Bar & Shop në Kaptol verë të shkëlqyer, enët interesante dhe natyrisht një kohë e mirë të mos mungojnë për gati njëzet vjet. Kur ...

Portali i Križevcit 100 mijë kuna për raportimin e mediave në Zagreb

gazetarët Zagreb nuk janë të qartë të një cilësie të mjaftueshme dhe kryetari i mjaftueshëm Milan Bandiç kështu që ai vendosi në kryeqytetin kroat për të sjellë kolegët nga Podravina për të ...

Kalendar

Tetor 2018
P U S Č P S N
"Valanidh.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

lidh

5,441tifozëtsi
2,147ndjekësitlarje
0ndjekësitlarje
- Reklamat -

Columns

Socialdemokratët nxorën votues për ëmbëlsira të mira

Në klubin tonë është gjithmonë një atmosferë e mirë dhe nuk ka grindje. Shpesh dikush sjell dhe ëmbëlsirat kështu që ne dëshirojmë të vijmë në takime dhe përfaqësues të të tjerëve ...

Lehtë për të jetuar

Ishte një tragjedi që mund të gjente vetëm ndjenjën e vërtetë kur unë mund të mendoj për këtë. Në fëmijërinë e hershme ...

Pse Bernardic e kthen SDP në Cosa Nostra

Shumica e anëtarëve të partive politike kroate po përjetojnë organizimin e tyre si familje, pasi shpesh ata shprehin veten publikisht, duke menduar se është pozitiv. Por ...

Ndërsa takova ambulancën e Kozari Bokës me yllin e një sapuni meksikan

Kur bëhem i sëmurë, sa e vështirë është, nuk më shqetëson me shqetësimet e zakonshme ... Nuk po pyesin nëse bakteret do të përhapen? A kam ...

Unë jam një cigan, kështu që çfarë?

Këtu dhe atje, unë kaloj një pjesë të Kozari Putevës, e cila përndryshe shtrihet gjerë. Pjesa ku të gjitha rregullat pushojnë së aplikuari, ku ...

GLEDAJ DALJE