Egoist. Dhe aq mirë për të gjithë ...

Bar tretë në Zagreb, e cila lidh të njëjtin slogan dhe u hap zyrtarisht të shtunën në Veslacka 17, në ndërtesën e re duket si një anije luksoze për një dalje në det Karaibe që ngeci në rërë pranë Hendrix urës në Sava. Për këtë arsye, pronari vendosi që të organizojmë e brendshme në përputhje me dizajn arkitektonik kështu që mysafirët të gëzojnë më shumë se 20 lloj kafe Illy, smoothies, xhin, koktej apo gotë verë me verë hollë në bar si ne do të shohim në broshurat reklamat anijet MSC ose Costa. Megjithatë, në egoist ju ndiheni rehat dhe relaksuar.

Hapësira e brendshme ka qenë e menduar me kujdes jashtë dhe ajo mund të përdoret si një hapësirë ​​për ngjarjet e korporatave apo prezantime, dhe disa në bar, në një kohë të shkurtër mund të bëhet faza e vogël me dhomë për vallëzim, për të cilat përgjegjës arkitekti Ana Popoviç Vujovic. Kështu, në hapjen e anijeve tarracë standardeve muzikore të xhazit kryera nga kuartet Valeria Nikollovski, festimi vazhdoi me një grup të madh me Maja Bajamić.

Egoist 04I fshehur nga rruga e mbrojtur nga dielli, ka një tarracë, karriget e të cilëve paraqesin mbështetëse simpatike të modelit të luleve, dhe për kompanitë më të mëdha ka një cep VIP me një fireplace romantike në mes të tryezës.

Përveç se është më shumë se njëzet vjeç, Z. Drazen Biljan është një zonjë e suksesshme, ai është i njohur edhe për punën e tij humanitare përmes veprimeve me emër të thjeshtë Kam marrë herc, më shpesh për fëmijët e sëmurë, dhe këtë herë ata nuk harruan për fëmijët dhe fëmijët dhe i sollën ata tek mysafiri i magjistarit, i organizuar facepainting dhe një tullumbace parti.

Përveç ofertave të ofruara nga mysafirët egjiptianë në Jarun dhe Qendrën e Qytetit One West, ju gjithashtu mund të hani këtu paradrekë në formën e versioneve të hapura daneze Bruschetta. Kombinimet interesante të peshkut të detit verior, ton, mish apo humus, të mbështjellë në bukë të pjekur acid (për Egoist, në veçanti, ata përgatisin një byrek në Zagreb mill) - Duhet të jetë i mbuluar me gjalpë për ta bërë këtë tapas thirrje Smørrebrød - janë plotësuar me prawns dhe erëza. Viçi i pjekur rrikë pasuruar dhe krem ​​kosi me një pirg të vogël e sallatë ose salmon me mascarpone vjen, kopër, chives dhe disa pika të vajit të ullirit shkëlqyer ashtu janë ushqime të përsosur me një gotë verë. Vegan është në dispozicion lakuriq sanduiç me humus dhe tapenatë me ullinj të zi, dhe gjithashtu ofrojnë ëmbël ose të kripur waffles. Vafl ynë i favorizuar me cheddar dhe proshutë pas së cilës dhe të pijshëm në një xhami të ftohtë është ulur më bukur.Egoist 02

Egoist 05Para se të shkoni në disa nga klubet e afërta rock, sigurohuni që të provoni Gin i Pilotit të Vjetër: Xhin premium familje prodhuar nga dy ish-piloti ushtarak në një fabrikë pijesh alkoolike të vogël emrat këndshëm Frymës në shishe. Produktet e Hrvoje Busic dhe Tomisllav Anatolisë gin nga përbërësit nga fusha kroate dhe male, por në interes të ndjehen Hvar livando, i urtë Velebit, boronicë nga afërsi të Otočac, Opuzensko portokalli dhe gjethe ulliri të zgjedhur në Biokovo. Pas xhin e tyre, madje edhe të pirë një gotë (shumë) shumë, të nesërmen ju nuk mund të jetë një dhimbje koke - kjo është dëshmi se ju kaloi natën me një xhin me cilësi të mirë në shoqërinë e miqve të mirë.

Ftesa më e mirë është galeria fotografike e hapjes - kështu që nëse e keni humbur atë, asgjë e frikshme për shkak se egoist kanë plane për ngjarje dhe shfaqje të reja së shpejti - kështu që qëndroni të sintonizuar!