E premte, shkurt 22, 2019

Bandiç në të njëjtën ditë hodhi poshtë Anu Lederer dhe pranoi patronazhin e festivalit ...

Kryebashkiaku Milan Bandić nuk ndalon ndërrimin e ish kreut të kulturës së Anu Lederer nga të gjitha funksionet që ka qenë në administratën e qytetit që nga ...

Milan Bandiç jep Medaljen e Qytetit të Zagrebit tek Budimir Lonçar

Me akt të veçantë të kryebashkiakut Milan Bandić ai u nderua me Ministren e fundit të Punëve të Jashtme të Republikës Socialiste Federative të Jugosllavisë në Budimir Lonçar 25. Medalja e Janarit e Qytetit të Zagrebit ...

Për filmin rreth Ratko Rudiç, gjysmë milion kuna nga buxheti i qytetit

Zyra e Qytetit për Kulturë ka miratuar një disbursim prej gjysmë milioni kuna për të bashkëfinancuar prodhimin e filmit për vrapuesin e ujit, Ratko Rudiç. Përfundim ...

Bruno Esih: Gjithkush mund të blejë në këtë vend

Pavarur nga Kroacia nuk arriti të përmbysë buxhetin e Zagrebit, por ata detyruan disa gjyshër të Bandiç në opozitë që të zgjoheshin dhe të tregonin të drejtën e tyre ...

Bandiç u sëmur në Kuvend

Edhe pse shëndeti i tij ishte komprometuar seriozisht, kryetari i bashkisë Milan Bandiç erdhi sot në Asamblenë e Qytetit, ku sot do të mbahet një seancë ...

Pse Bandiç i jep paratë tuaja kishave në Republika Srpska?

Në Rrugën Đeneral Draže në Derventa në Republika Srpska, këto ditë të famshëm festojnë emrin e Milan Bandiçit dhe ndoshta falen për të ...

Vlasta Pavić: Sunčeko, Bandiç mori disa orden? Zëri i Parë ...

Kryetari i Bashkisë Milan Bandiç mbajti sot një konferencë për shtyp për të lavdëruar edhe një herë dhe personalisht me renditjen që ka marrë nga ...

Milanka Opaçiq në Milan Bandiç

Për pushimin e parë të seancës së Asamblesë së Qytetit, kryebashkiaku Milan Bandiç mori avantazhin e pallatit të afërt të qytetit Dverce, ku ai ishte gjithashtu anëtar i asamblesë ...

SUVAG hapi ambulancën në Zaprešić

Nuk ka fatin më të madh në jetë sesa ndihmojnë ata në nevojë, sot Milan Bandiç ka thënë në Zaprešić sot në hapjen e një logopedike ...

Shpirti i ngrohtë sllavian i 28. Tetor në Lisinski

Në konferencën për shtyp para Institutit Kombëtar Hidrometeorologjik u mbajt një koncert në Shimunovë në Lisinski. Koncerti u ndoq nga kryebashkiaku i qytetit të Zagrebit Milan Bandiç ...

Kjo duhet të duket si një Punëtor i Ripërtërirë në Ditën e Të Gjithë Shenjtorëve

Ky është një nga investimet më të mëdha të trafikut në vitet e fundit 50, me vlerë 200-milion dinarë, në mënyrë që Zagrebi të marrë një nga rrugët më të bukura ...

Panairet e ushqimit të lirë, jetesa e mirë dhe gjuetia në Velesajma

Nga 18. në 21. Tetor në Panairin e Zagrebit do të mbahet Panairi i Ushqimit dhe Jetës së Mirë dhe Ditët e Gjuetisë dhe Peshkimit, në konferencën e sotme ...

Tie Festival Open

Me rastin e kremtimit të Ditës së Kravës, nënkryetarja Jelena Paviçiç Vukiceviç hapi djepin e Sheshit të Zagrebit, i cili organizohet në ...

Bandiç në Bruksel

Me ftesë të kryetarit të Brukselit, kryetari i bashkisë Milan Bandiç, Philippe Close, mori pjesë sot në 7. takimi i kryetarëve të qyteteve të mëdha të Bashkimit Evropian dhe Komisionit Evropian. Kryesore ...

Atletët kryesorë morën Bandiç

Kryetari i Bashkisë Milan Bandiç priti në Pallatin Dverce të atletikës dhe atletëve të sportit në 2018. arritën rezultate të jashtëzakonshme në arenat sportive në Evropë ...

Hapni 15. Rënia e Maksimir

Në Parkun Maksimir, nënkryetari i Qytetit të Zagrebit Jelena Pavičić Vukičević hapi 15. Maksimir Eva, një ngjarje ndërkombëtare për të moshuarit, dhe ...

AD Plastik: Një kompani që vazhdimisht investon në teknologji të reja dhe punëtorë ....

Zagreb njësi kompania AD Plastik, prodhuesi më i madh kroat i pjesëve plastike për industrinë e automobilave në Evropë punëson punuar mbi të punësuarit 3 000, sot ...

Më shumë lojëra dhe gëzim: Bandiç hapi një shatërvan në klinikë ...

Në frontin e ndërtesës kryesore të Klinikës për psikiatri Vrapče dje vënë në punë restauruar burim, dhe që është i njohur për dashurinë e tij për ta, duke i liruar ujë ...

Megjithatë, Bandiç u tha grave

Kërkoj falje për atë pjesë të deklaratës sime që mund të keqkuptoheshin dhe që mund të mallkoheshin dhe të ofendoheshin nga saktësia. Më vjen keq ...

Fabrika e fillimit përfundon sot - Shansi i fundit për të marrë ...

Qyteti i Zagrebit dhe Qendra e Inovacionit të Zagrebit ju ftojnë - Të regjistroheni për programin Para-Fushatë të Fabrikës së Fillimit dhe të siguroni trajnime intensive, mentorë të lartë, ...

Kur përfundojnë punimet e ndërtimit? Ja çfarë thotë Bandiç:

Megjithëse vera ka mbaruar, punët e verës rreth qytetit po vazhdojnë ende. Kryebashkiaku Milan Bandiç i vizitoi ata dhe u tha gazetarëve të mbledhur kur do të ...

Që nga bashkimi me BE, Zagrebi ka përdorur 700 milion nga ...

8 u mbajt dje në ndërtesën e administratës së qytetit. seancën e Këshillit Ekonomik dhe Social mbi përdorimin e fondeve nga Fondet Evropiane në periudhën e pranimit në Kroaci ...

Bandiç premtoi të ndërtonte Monumentin në Atdheun në pranverë

Fillimi i ndërtimit të "Monumentit të Atdheut" në Sheshin Stjepana Radiq me vlerë prej HRK 21 pritet në pranverë, u njoftua të martën në një konferencë për ...

Ryan Crouser fiton Përkujtimin e Victor Ivancic

Kampion olimpik i Ryan Crouser në Riga Ryan Crouser fitoi 22.09 4 të hënën me një kapelë XNUMX metra. Memoriali Ivan Ivanic, ...

Për shkak të rinovimit të tramvajeve të Rotorit nuk është më në mes të urës së Savskit dhe ...

Për shkak të rindërtimit të rotorit Remetinec, nga e hëna 6. tramvajet ndalet midis urës së Savo dhe Sopot në gusht dhe inaugurohet një linjë e jashtëzakonshme e autobusit 607 ...

Bandiç kërkon kujdes: shkolla filloi!

Në ditën e parë të shkollës, kryebashkiaku Milan Bandiç dërgoi gjithashtu një mesazh përkujtimor për të gjithë qytetarët; dhe ata që nuk kanë të drejtë vote në zgjedhjet e të cilave verë ...

Prezantimi i verës Jurica në Bodrum, e cila zakonisht nuk është në Zagreb - ...

Ndonjëherë AWP e pashmangshme në të enjteve u kthye në më elegante (dhe disa prej nesh më të përshtatshme për vite) duke dalë: këtë të enjte, 7.6. duke filluar me 18: 30 ...

Për mbijetesën e kroatëve në Bosnje, Zagrebi bashkëfinancon rregullimin e varrezave

Nga Zagrebi i buxhetit do të paguhen 4050 euro famullinë e Shën Gjergjit dëshmorit dhe BI kostot redaktimi të mjedisit të kishës dhe kapelës në varrezat e ...

Çfarë mund të mësojë bota nga Zagrebi?

Si kryeqytet i Kroacisë, Zagrebi përfaqëson një rrugë dhe stacion të pashmangshëm nga lindja në perëndim. Me një bashkim të pasur të frymës mesdhetare dhe kontinentale, Zagrebi mban sekrete ...

Portali i Križevcit 100 mijë kuna për raportimin e mediave në Zagreb

gazetarët Zagreb nuk janë të qartë të një cilësie të mjaftueshme dhe kryetari i mjaftueshëm Milan Bandiç kështu që ai vendosi në kryeqytetin kroat për të sjellë kolegët nga Podravina për të ...

Ana Rucner merr 40 mijë dollarë nga buxheti i qytetit për ...

Pasi ajo u bë anëtare e Këshillit të Qytetit të zgjedhur nga lista e kryebashkiakut Milan Bandiç, Ana Rucner kanë më shumë sukses në gjetjen e sponsorëve për muzikën e tyre ...

Së shpejti 3 fillon. Festivali i Verës së Verës së Vinartit

Vinart Grand Tasting është një festival festiv që do të prezantojë verërat 120 nga Kroacia dhe bota për të tretin vit radhazi. Festivali po ...

Verë kur Tito u largua

Pesë ditë para se Tito të paraqitet për herë të parë në seancën e kuvendit të qytetit këtë vit, kryetari i bashkisë Milan Bandiç autorizoi ...

Pero Kovačević: "Për riemërim Trg marshala duhet të mendimit VGC dhe ...

Megjithëse Asambleja nuk ka formuar ende, e cila është parakusht për riemërimin e shpallur të Sheshit Marshall Tito, debati ka filluar nëse është e mundur të bëhet kështu ...

Marko Melčić (SDP): "Bruna Esih dhe Zlatko Hasanbegović kishin argjend ...

Marko Melçiç i SDP për Tjetrin komentoi mbi ngjarjet aktuale politike në Zagreb. Asambleja në një seancë të enjten nuk është e përbërë dhe është hera e parë ...

SDP propozon ndryshimin e emrit të Sheshit të Dr Franjo Tuxhman

Dhe ndërsa Marshall Tito dhe largimi i tij nga Zagrebi këto ditë janë tema kryesore në qytetin kryesor kroat dhe arsyeja për përpjekjen e dështuar të sotme ...

Negociatat HDZ-Bandiq në prag të ligjit!

Pritet, kushtetuta e Kuvendit të Qytetit dështoi. Siç kemi shkruar tashmë në disa raste, Milan Bandiç ka hapur vetëm vendimin për riemërtimin e Sheshit Marshall Tito ...

Asambleja për herë të parë shkatërron!

Për herë të parë që nga pavarësia e Kroacisë, Asambleja e Qytetit nuk ishte përbërë nga përpjekja e parë. Siç kemi paralajmëruar, negociatat për potencialin ...

SDP para Kuvendit protestojnë kundër ndryshimit të emrit të Sheshit Marshall Tito

Para seancave konstituive të Kuvendit, Forumi Rinor i SDP, i udhëhequr nga përfaqësuesi i ri i qytetit SDP, Matej Mišić, protestoi në renamimin e zgjatur cirilik të Sheshit Marshall Tito.

Dëbimi i Titos nisi në Zagreb - dikush e hoqi tabin e Sheshit ...

Megjithëse Marshalli Tito është ende në Zagreb, dëbimi i tij tashmë ka filluar. Domethënë, një autor i panjohur hoqi një nga pllakat me, me çdo kusht, ...

Valentina Jarnjak Glavas: "Kjo është hera e parë që Bandic u gjunjëzua ...

Për disa orë, është planifikuar seanca konstituive e Asamblesë së Qytetit, ose ndoshta përpjekja e parë për ta themeluar atë. Zlatko Hasanbegoviq, të mërkurën në Bujicë, njoftoi ...

Hasanbegoviç në Bujicë: "Asambleja nuk do të formohet nesër"

Asambleja në seancën konstitutive të së nesërmes - nuk do të formohet. Edhe pse ne kemi shkruar në portalin Tjetër se ky është skenari më i mundshëm, është, duke vizituar ...

Andrija Mikuliq (HDZ): "Ne nga HDZ do të bëjmë gjithçka për të ...

Përfaqësuesit e rinj urbanë nesër (të enjten) do të takohen për herë të parë në Bashkinë e Vjetër. Është planifikuar të jetë sesioni konstituiv i Asamblesë së Qytetit, ...

Slaven Letica: "Renovimi i Sheshit Marshall në Trg RH është një kryetar i komunës së mençur ...

Të enjten do të mbahet një sesion konstituiv i Asamblesë Qytetare, i cili do të diskutohet në Sheshin Tuzla Tito nga Milan Bandiç pas ...

Bruna Esih: "Riemërtimi i Sheshit Marshall është një hap i madh për Zagrebin, Kroacinë ...

Nëse Milan Bandiç gjithmonë ka një asa në mëngë të tij, ne kemi bindur shumë herë deri më tani. Prova e fundit është ideja e djeshme për të ...

Matej Mišić (SDP): "Po pyes veten se çfarë jete në Zagreb do të jetë ...

Kryetari i Forumit Rinor të SDP-së, Matej Mišić më pas, si zëvendësues, hyri në Asamblenë e Qytetit në mënyrë që të bashkohet me kolegët e tij të enjten ...

Sheshi Tito Trg bëhet Trg Republike Hrvatske ?!

Kryebashkiaku i Zagrebit Milan Bandić do të mbajë një konferencë shtypi të jashtëzakonshme të hënën (Mars) në 18 në sheshin Marsejë Tito para Akademisë Muzikore, ku ...

Bandiç propozon një emër të ri në sheshin "Marshall Tito"

Personaliteti më i rëndësishëm historik i javëve të fundit, diktatori jugosllav Josip Broz Tito, nuk del nga agjenda e politikanëve të Zagrebit. Pasi ata janë së bashku me Epsin e Brunos dhe ...

HDZ dhe SDP ruajnë udhëheqësit vendorë ?!

Dhe ndërsa Milan Bandiç festoi mandatin e tij të gjashtë në Bundek në Bundek mbi Bundek në krye të Zagrebit, ...

aplications

Robert Redford, Al Gore dhe Arnold Schwarzenegger në "Samitin e Kryetarit" në ...

Robert Redford, Arnold Schwarzenegger dhe Al Gore do të marrë pjesë së bashku me qindra e kryetarëve të komunave nga kryetari Samiti Botëror që të premten të organizuara nga qyteti Paris ...

Orari Fender - 02.02.2016.