Hrvatski košarkaši završili su svoj nastup na EP nakon što su u nedjelju u osmini finala u Lilleu izgubili od Češke sa 59-80 (13-20, 18-28, 12-17, 16-15).

Hrvati su krenuli loše u utakmicu, u prvoj četvtrtini imali su šest izgubljenih lopti nakon kojih su primili 10 poena, i Česi su zasluženo dobili prvu dionicu sa sedam poena viška (20-13).
U drugoj četvrtini nastavile su se muke Hrvata, u obrani su igrali premekano, a u napadu bez ideje. Otvorene šuteve najbolje je koristio David Jelinek koji nam je ubacio 11 poena u drugoj četvrtini. Na poluvrijeme je Hrvatska otišla sa 17 koševa minusa (31-48).
Nakon odmora ništa se nije popravilo, Hrvatska je djelovala nemoćno pa su Česi su imali i 30 poena viška (63-33) u trećoj četvrtini. Također, u toj četvrtini ostali smo bez Krune Simona, koji se je ozlijedio. Do kraja susreta hrvatski košarkaši su uspjeli tek ublažiti poraz.
Češku je predvodio centar Jan Vesely sa 20 poena i 13 skokova. Tomaš Satoransky upisao je 10 koševa i 11 asistencija. David Jelinek dodao je 13, Blake Schilb 12, a Petr Benda 11 poena.

Kod Hrvatske Bojan Bogdanović ubacio je 12 koševa, Roko Ukić i Mario Hezonja po 10, a Kruno Simon 9 poena.
Češka u srijedu, 16. rujna, u četvrtfinalu igra protiv pobjednika dvoboja Srbija – Finska.
Košarkaši Latvije, Grčke, Španjolske i Francuske u subotu su izborili četvrtfinale Eurobasketa. Španjolski košarkaši izborili su četvrtfinale pobijedivši u Lilleu Poljsku sa 80-66 (25-20, 16-19, 14-16, 25-11). Španjolce u četvrtfinalu, 15. rujna, čekaju Grci, koji su bili premoćni u osmini finala protiv Belgije sa 75-54. Francuska je pobijedila Tursku sa 76-53 (17-18, 19-8, 23-14, 17-13). Francuska u četvrtfinalu igra protiv Latvije, koja je iznenadila Slovence sa 73-66.
U nedjelju su na rasporedu preostala tri susreta osmine finala: Srbija – Finska (14.30 sati), Izrael – Italija (18.30 sati) i Litva – Gruzija (21 sat).