Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija u susretu je posljednjeg, 3. kola skupine G na Europskom prvenstvu u Jekaterinburgu svladala Kosovo s uvjerljivih 3-0 i tako zauzela drugo mjesto iza Slovenije te će se u nastavku natjecanja boriti za plasman od 17. do 24. mjesta.

Protiv mnogo slabije reprezentacije Kosova sve tri naše igračice ostvarile su pobjede od 3-0 u setovima, Lea Rakovac je svladala Vlonu Maloku, Mateja Jeger Lindu Zeqiri, a Ivana Tubikanec Ilirjanu Haliti.

Hrvatska je natjecanje u skupini okončala s dvije pobjede i jednim porazom, iza Slovenije koja je ostvarila sve tri pobjede, a ispred Azerbajdžana sa 1-2, i Kosova sa 0-3.

Naše stolnotenisačice moraju osvojiti 17. ili 18. mjesto kako bi izborile plasman u elitnu skupinu za sljedeće EP.

HRVATSKA – KOSOVO 3-0

Lea Rakovac – Vlona Maloku 3-0 (11-4, 11-3, 11-8)
Mateja Jeger – Linda Zeqiri 3-0 (11-7, 11-6, 11-9)
Ivana Tubikanec – Ilirjana Haliti 3-0 (11-7, 11-4, 11-4)